Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sarıgül okul bastı

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sarıgül bir skandala daha imza attı. Sarıgül'ün ekibi, basın açıklaması yapmak için bir okula 'zorla' girmek istedi. Okul yetkililerini itekleyip hakaret ettiler

Giriş Tarihi: 27.3.2014
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve CHP Beyoğlu Belediye Başkan Adayı olan eski eşi Aylin Kotil'le birlikte, Beyoğlu Dolapdere'deki Beyoğlu Hüviyet Bekir İlköğretim Okulu'nun önünde dün eğitime yönelik projelerini açıkladı. Sarıgül'ün okula gelemeden önce ise CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Ali Haydar Kahraman'ın başında bulunduğu CHP'liler bir skandala imza attı. CHP'liler, açıklamayı okul bahçesinde yapmak istediklerini ve kapıların açılmasını istedi. Ancak okul müdürü Yılmaz İpek buna izin vermedi.

MÜDÜR ŞİKÂYETÇİ OLDU

Okul Aile Birliği Başkanı Emrail Korkmaz, o sırada okulda bulunduklarını belirterek "Kapıda zorlama oldu. Müdür bey, valilik izni olmaksızın kimseyi içeriye alamayacağını söyledi. İl başkan yardımcısı olduğunu söyleyen kişi ise müdür beye yönelik olarak 'Militanlık yapma, git otur koltuğuna' diye yanıt verdi. Benim üzerime de yürüdü ve itekledi. O sırada polis olduğunu iddia eden bir kişi kimliğini gösterdi ve valilik izni olduğunu söyledi. Ancak izni gösteremedi" dedi. Olayın ardından İpek, kişisel haklarına hakaret edildiği gerekçesiyle şikâyetçi oldu. Veliler tarafından çekilen görüntüler, Beyoğlu İlçe Seçim Bürosu ve Güvenlik Şube Seçim Bürosu'na gönderildi.

'OLAYDA SARIGÜL YOKTU'
Parti yetkililerinden yapılan açıklamada ise "Mustafa Sarıgül olay yerinde değildi. Kaldı ki böyle bir olay yaşanmadı. Müdür 'Ben bir memurum ve burası benim yetki alanımda. İçeri giremezsiniz' dedi. Biz de buna uyduk" denildi.

ESKİ EŞİYLE PROJELERİNİ AÇIKLADI
Tartışmaların ardından okul önüne gelen Sarıgül, Tanrıkulu ve Kotil'le birlikte,projelerini açıkladı. Sarıgül, ulaşımın öğretmen ve öğrencilere bedava olacağını tekrarladı. Sarıgül, kendi dönemlerinde İstanbul'daki tüm okulların yıkılıp, depreme dayanıklı şekilde yeniden yapılacağını söyledi. Sarıgül, velilerden okul aidatının da alınmayacağını ve okulların temizlik hizmetlerini İBB olarak üstleneceklerini belirtti.

İşte o anlar:BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sarıgül okul bastı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN