Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Bu, artık savaş ilanıdır"

Giriş Tarihi: 28.3.2014 16:59 Güncelleme Tarihi: 28.3.2014 17:00

Bakan İslam, güvenlik toplantısının illegal dinlenmesine ilişkin, "Devletin başına çöreklenmek için çalışan çete, devletin güvenlik sırlarını, askeri sırlarını eskiden yaptığı gibi ücret karşılığında yabancı örgütlere artık satmakla kalmıyor, tüm dünyaya ücretsiz açıyor. Bu, artık savaş ilanıdır" dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Akçakoca ilçesinde düzenlenen mitingde, problemler karşısında neyi nasıl çözeceklerini bildiklerini söyledi.

"Zoru hemen çözeriz, imkansız biraz zaman alır" diyen İslam, muhalefet partilerinin 30 Mart'taki yerel seçimlerin referandum niteliğinde olmasını istediklerini aktardı.

Muhalefet partilerinin bu isteği karşısında sandıktan kaçmayacaklarına dikkati çeken İslam, şöyle konuştu:

"Hodri meydan. Biz hiçbir zaman sandıktan kaçmadık ve kaçmayacağız. Değerli Başbakanımızın dediği gibi 'ölene kadar dik duracağız ve rükudan başka hiçbir yerde eğilmeyeceğiz'. Bize dediler ki 'bu, bir yerel seçim değil, genel seçim.' 30 Mart'tan sonra 31 Mart'tan itibaren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan gidecek mi? Kalacak mı? Biz de onlara diyoruz ki 'kasetlerinizle masetlerinizle, hilelerinizle, dümenlerinizle, şantajlarınızla oyunlarınızla, heybenizde ne kadar silahınız varsa onunla gelin. 30 Mart'ta bu millet size gösterecek, el mi yaman, bey mi yaman."

"İŞ, ARTIK HAKİKATEN MİLLİ MÜCADELEYE DÖNÜŞTÜ"

İslam, Türkiye'nin çok tehlikeli ve korkunç oyunla karşı karşıya olduğunu kaydederek, Tayyip Erdoğan'ı, milletin oylarıyla seçtiği başbakanı ve kabinesini gözden düşüremeyeceklerini, milletin içinden çıkardığı milli irade kahramanını feda etmeyeceğini gördüklerini söyledi.

Bunları görmelerinin ardından başka oyunların başladığına işaret eden İslam, şunları dile getirdi:

"Utanmazca, ahlaksızca, alçakça şunu söylemeye başladılar. 'Recep Tayyip Erdoğan'ı deviremiyorsak, Türkiye Cumhuriyetini devirelim.' İş artık Başbakanımızı da aştı. İş, artık hakikaten milli mücadeleye dönüştü. Dün yapılanları gördünüz. Dün yapılan şey, Dünya'da eşi benzeri görülmemiş bir şey. Devletin başına çöreklenmek için çalışan çete, devletin en önemli kişilerini ortam dinlemesiyle dinliyor. Devletin güvenlik sırlarını, askeri sırlarını eskiden yaptığı gibi ücret karşılığında yabancı örgütlere artık satmakla kalmıyor, tüm dünyaya ücretsiz açıyor. Bu, artık savaş ilanıdır. Bu, artık içinden irin, iltihap, cerahat akan saplantılı bir düşüncedir.

Bir de şunu söylüyorlar, 'bizim çıkarlarımıza halel gelmesin, Türkiye Cumhuriyetini feda edebiliriz' diyorlar. Bu, alçaklıktır."

Muhalefet partilerine seslenen İslam, "Bu vatan haini şebekeyle yaptığınız ittifakı bozun. Bu vatan haini şebekeyle yaptığınız bütün ortaklıkları hemen bozun. Eğer bunu yapmaz ve Türk halkından özür dilemezseniz, 10-20 yıl sonra kendi evlatlarınızdan özür dilemek zorunda kalacaksınız. Evlatlarınız size hesap soracak" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Bu, artık savaş ilanıdır"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN