Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel yapıda kırmızı bülten kabusu

Eski Avrupa Parlamentosu Milletvekili Ozan Ceyhun, Türk devletine karşı yapılan casusluk faaliyetinin aynı zamanda NATO'yu hedef aldığını anlattı.

Giriş Tarihi: 28.3.2014 14:52
A Haber'de Banu El'in moderatörlüğünde yayınlanan ve AP 4. ve 5. Dönem Milletvekili Ozan Ceyhun, Analist İlhami Işık ve Gazeteciler Salih Tuna, Şeref Oğuz ve Hilal Kaplan'ın konuk olduğu "Aklın Yolu'nda "Suriye toplantısının ses kaydı" konuşulan konular arasındaydı. "Bu casusluk olayı NATO'ya karşı da yapılmıştır" diyen Ozan Ceyhun, casus çetesiyle ilgili 'Kırmızı bülten' yolunun denenmesi gerektiğini ifade etti.


"NATO'YA KARŞI DA BİR İHANETTİR"

Snowden örneği gündeme geldiğinde ABD, tüm NATO üyesi ülkeleri eleştirdi. "Siz nasıl olur da Snowden'ın yaptığı bu casusluğu sadece ABD'nin meselesi olarak görebilirsiniz? Bu özünde NATO'ya karşı yapılmış bir hainliktir" dedi. Aslında terör örgütü bile Türkiye'ye bu kadar zarar vermemişti ağır bir laf ama ben içişleri ve adalet politikaları alanında uzman ve bu alanda da partimin AP sözcülüğünü yapmış bir milletvekili olarak özellikle altını çizmek istiyorum. Ortaya çıkan casusluk olayı özünde NATO'ya karşı yapılmış bir casusluk olayıdır. Türkiye'nin Suriye ile sınırı, sorunları ortada. Bir Suriye uçağının Türk sınırlarını, NATO sınırlarını ihlal etmesinden dolayı NATO üyesi ülkenin Türkiye'nin aldığı tavır da Avrupa kamuoyu ve NATO kamuoyu tarafından desteklendiğine göre casusluk olayı da Suriye'de Türkiye karşıtı düşmanlığı kışkırtan bir olaydır. Güvenliğe zarar veren bir casusluk olayıdır.


"INTERPOL DEVREYE GİRMEYECEK Mİ?"

Türkiye olarak acilen yurt dışında da müttefiklerimize şunu hatırlatmamız gerekmiyor mu? Dinlenen kişiler NATO'nun bir dışişleri bakanıdır. Hainliğin yapıldığı ülke NATO üyesi bir ülkedir. Bu ülkenin bizzat savaş durumunda olan NATO açısından tehlikeli ülkeler kategorisinde olan Suriye'nin yanı başındaki bir ülkedir. Interpol kullanılmayacak mı? Bu casusluğu yapanların başının bir ABD kentinde emirleri verdiği şüpheleri varsa Interpol üzerinden kırmızı bültenle adımlar atılması gerekmiyor mu?
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel yapıda kırmızı bülten kabusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN