Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu casusluğu yapan bulunacak

Gül, "Devletin güvenliğine yönelik casusluk faaliyeti" olarak nitelendirdiği dinlemeyi gerçekleştirenlerin en şiddetli şekilde cezalandırılacağını söyledi

Giriş Tarihi: 29.3.2014
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Dışişleri Bakanlığı makam odasındaki güvenlik toplantısının dinlenmesiyle ilgili "Casusluktur" değerlendirmesi yaptı. Gül, "Bunu yapanlar bulunacak ve cezalandırılacaktır" dedi. Cumhurbaşkanı Gül, dün cuma namazını İstanbul Maslak'taki Fatih Ormanı Camisi'nde kıldıktan sonra internete düşen ses kaydıyla ilgili açıklama yaptı. "Dışişleri Bakanı'nın başkanlığında, makam odasında, devletin en önemli güvenlik bürokrasisinin başındaki kişilerin bir araya gelip bu tedbirleri konuştukları bir toplantının dinlenmesi, izlenmesi çok büyük bir cüretkarlıktır ve bu devletin güvenliğine dönük bir casusluk faaliyetidir. Bu işe bulaşanlar kimlerse, katkı verenler kimlerse muhakkak ortaya çıkartılacak ve kanunların emrettiği şekilde, en şiddetli şekilde muhakkak ki cezalandırılacak" diye konuştu. Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye- Suriye sınırının hassas olduğunu, bütün tehlikelere karşı tedbir alındığını söyledi.

HER SENARYO TARTIŞILDI
Son dönemde Süleyman Şah Türbesi ile ilgili tehditlerin ve Türkiye'nin kabullenemeyeceği durumların söz konusu olma ihtimali ortaya çıktığını belirten Gül, ilgili devlet birimlerine, bir taraftan Türkiye'yi Suriye'deki savaşa katma provokasyonlarına karşı dikkatli olmak, diğer taraftan da yurtdışındaki toprağımıza karşı herhangi bir saldırının olmamasıyla ilgili talimat verdiklerini belirtti. Bu kapsamda ilgili birimlerin her türlü risk ve senaryoyu tartıştıklarını hatırlatan Gül ses kaydıyla ilgili şöyle konuştu: "Bu tamamen devlet güvenliğiyle ilgili bir konudur. Devletin hiçbir zaman müsamaha edemeyeceği bir olaydır. Dolayısıyla bununla ilgili hem müsteşarla hem Sayın Bakan ile hem Sayın Başbakan ile görüştüm. Ne gerekirse yapılacak ve bu faaliyeti kimler düşündü, kimler organize etti, kimler katıldı, kimler katkı verdi ve kimler yaptı muhakkak ortaya çıkarılacak. Kesinlikle buna bir müsamaha gösterilemez. Dediğim gibi en üst seviyedeki devlet bürokrasisinin, profesyonellerin bir araya gelip bize yapacakları tavsiyeleri oturup konuştukları toplantılardır bu toplantılar. Muhakkak bu işe bulaşanlar kanunların emrettiği şekilde, en şiddetli şekilde cezalandırılacak."

İKİNCİ TORUN SEVİNCİ
Cumhurbaşkanı Gül, ikinci kez dede olmanın mutluluğunu yaşadı. Gül'ün kızı Kübra Sarımermer, 26 Mart'ta İstanbul'da bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Cumhurbaşkanı Gül de programında değişiklik yaparak İstanbul'a geldi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu casusluğu yapan bulunacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN