Sandığa kar engeli

Giriş Tarihi: 30.3.2014 15:58 Güncelleme Tarihi: 30.3.2014 16:06

Bitlis'in Adilcevaz ilçesine bağlı Karakol ve Cihangir köylerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle sandıkların köylere ulaştırılmasında aksaklık yaşandığı belirtildi.

Adilcevaz ilçesine bağlı Karakol ve Cihangir köylerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle sandıkların köylere ulaştırılmasında aksaklık yaşandığı belirtildi.

Vali Yardımcısı Akif Pektaş, kentte etkili olan kar yağışı nedeniyle Adilcevaz ilçesine bağlı Karakol ve Cihangir köylerine sandıkların ulaştırılması konusunda aksaklık yaşandığını söyledi.

Sandıkların köye ulaştırılması için çalışmalarını aralıksız sürdüğünü vurgulayan Pektaş, şöyle konuştu:

"Seçim güvenliği noktasında bize ulaşan çok büyük bir sıkıntıyla karşılaşmadık. Ancak hava muhalefeti dolayısıyla özellikle ilimizin bazı bölgelerinde sıkıntılar olduğu iletildi. Bu noktada gerek karayolları, özel idare ve şehir merkezlerinde belediye ekiplerimiz olağan üstü bir çabayla vatandaşların sandığa ulaşımı noktasında büyük bir gayret göstermektedir. Bu noktada özellikle Mutki Meydan ve Yazıcık köyleri ile Adilcevaz'ın Cihangir ve Karakol köylerinde aşırı hava muhalefeti dolayısıyla sandıkların köye ulaştırılması konusunda aksaklıklar yaşandı. Sandıkların köye ulaştırılması konusunda çalışmalar devam ediyor."

Konuyla ilgili il ve ilçe seçim kurullarının gerekli değerlendirmeleri yapacağına dikkati çeken Pektaş, "Kurul, sandıkların geç ulaştığı köylerde ihtiyaç halinde gerek seçim saatinin uzatılması gerekse seçimin ileri bir tarihe ertelenmesi noktasında gerekli kararı verecektir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sandığa kar engeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN