Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aytaç Durak'a kötü haber!

İçişleri Bakanlığınca geçici olarak görevden uzaklaştırılan ve görevden uzaklaştırma yazısı gelmeyince 4 yıl aradan sonra makamına oturan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın görevinin 30 Mart Pazar günü saat 17.00 itibariyle sona erdiği bildirildi.

Giriş Tarihi: 1.4.2014 17:07
Adana Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu'ndan yapılan açıklamada, 30 Mart 2014 tarihinde yerel seçimlerin yapıldığı, kazanan belediye başkanları ve belediye meclis üyelerinin 5216 sayılı yasanın emrettiği üzere 5 yıllığına seçildiği hatırlatılarak, "Hem Sayın Aytaç Durak'ın hem de belediye meclis üyelerinin görev süreleri 30 Mart 2014 tarihi saat 17.00'de bitmiştir. Kaldı ki 28 Mart 2010 tarihinde İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılan Sayın Aytaç Durak'ın göreve iade edildiğine dair ne İçişleri Bakanlığı'nın ne de Adana Valiliği'nin Büyükşehir Belediyesi'ne intikal etmiş bir resmi yazı ya da mahkeme kararı bulunmamaktadır" denildi.

Kamuoyuna yansıyan göreve iade edilme konusunun bu yasal gerekçelerle sözkonusu olmayacağı belirtilen açıklamada, Adana Büyükşehir Belediyesi'nin bu süreçte bürokratik kadrolarla Adana'ya hizmeti aksatmadan sürdüreceği ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aytaç Durak'a kötü haber!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN