Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Gülen hareketi bitmiştir"

Mehmet Metiner, "Fethullah Gülen ırkçı biridir. Saidi Nursi’nin risalelerini insanları kendi etrafında toplamak için kullanıyor. Gülen hareketi cemaat değil, takiye siyaseti yapan örgütlü bir yapıdır” dedi.

Giriş Tarihi: 2.4.2014 16:14 Güncelleme Tarihi: 2.4.2014 16:16
A Haber'de yayınlanan Mehmet Ali Önel yönetimindeki Deşifre Programına Ak Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Sabah Gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı ve Yeni Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak konuk oldu…

Programda çok çarpıcı açıklamalarda bulunan Mehmet Metiner, "Pensilvanya merkezli paralel yapı insanların içine o kadar korku salmış ki, Gülen'i kimse eleştiremiyordu. Karşımızda bir cemaat ya da camia yok karşımızda küresel tanrıların güdümündeki şerli bir yapı var. Fethullah Gülen ırkçı biridir. Ümmetçi ve Kur'anı özümsemiş biri insanların etnik kimliğine bakmaz. Burada tipik bir ırkçı düşünce karşısındayız. Saidi Nursi'nin risalelerini insanları kendi etrafında toplamak için kullanıyor. Bu bir takiye siyasetidir." Diye konuştu.


"STATÜKOCULAR BİR KEZ DAHA KAYBETTİ"

Ak Partinin seçim zaferini de değerlendiren Metiner, sözlerini şöyle sürdürdü: Statükocular bir kez daha kaybetti. Başında Pensilvanya'nın olduğu ittifak kaybetti. Seçimin kazananı Recep Tayyip Erdoğan'dır. CHP ve MHP Pensilvanya'nın ödünç oylarını almışlardır. CHP tabanını hayretle izliyorum. Kılıçdaroğlu ile Gülen'in mahşerde birlikte haşrolmasını bekliyorum, istiyorum. Gülen'in bazı kalemşörleri CHP'ye akıl veriyor. Onların akıl danesi oldu. CHP'nin daha ılımlı bir yapıya evrildiğini öne sürüyorlar. Hadi oradan kardeşim. Dedi…


"CEMAAT HEP GÜÇLÜNÜN YANINDA YER ALDI"

Programda söz alan Abdurrahman Dilipak'da şöyle konuştu: Dün soğuk savaşta birbirine kurşun sıkanlar bu seçimde ittifak yaptı. Hükümete karşı çıkan bu yapı uluslar arası bir yapının tezahürü olarak karşı çıkıyor. Dine karşı din. Cemaat diyorsunuz ama altını kazıdığınız zaman İsrail çıkıyor. Cemaatte üzerine din kreması dökülmüş bir siyaset var. İslami bir cemaat gibi gözüküyor ama İslami topluluklarla mesafeli, ayrıca İsrail ile de oldukça samimi. Cemaat bulunduğu yerdeki güç merkezine hep yakın oldu. 1978 den sonra desteklenen uluslar arası sistem tarafından siyasal sisteme karşı Yeşil kuşak projesi yapıldı. Biliyorsunuz İran'a karşı ya da Sovyetlere karşı Yeşil kuşak projesinde doğrudan desteklenen kişilerden biri de Fethullah Gülen'dir. İran devriminin Türkiye üzerindeki etkisi ve yeşil kuşak haraketinde en temel politik aktörlerden biridir Fethullah Gülen.


"AK PARTİ'YE YÜZDE 46 OYU PARALEL ÖRGÜTLE MÜCADELE ETSİN DİYE VERDİK"

Programın bir başka konuğu Rasim Ozan Kütahyalı da Gülen Cemaatini eleştirenlere karşı hemen itibarsızlaştırma operasyonu başlatıldığına değinirken halkın Ak Parti'ye yüzde kırkaltı oyu da paralel örgütle mücadele etsin diye verdiğini söyledi. Kütahyalı ayrıca Ak Parti'yi destekleyenlere de bazı eleştirilerde bulundu…

"Sayın Metiner, Ak Parti'de de sizin gibi pek konuşan yok. Onlara da korku sirayet etmiş ben onu görüyorum. Ak Parti'yi destekleyen yazarların da muhafazakârı, İslamcısı, liberali ezik olmayacak özgüvensiz olmayacak. Ertuğrul Özkök gibilerini görünce böyle önünü iliklemeyecek. Ertuğrul Özkök çakıp çakıp ondan sonra sen onu görünce karşısında yelkenleri suya indireceksin. İşte böyle bizim tarafta da eziklik, sümsüklük, korkaklık hastalığı var kardeşim! açık açık konuşalım." Dedi.

Kütahyalı programda sözlerine şöyle devam etti: Biz halk olarak hükümete bu yüzde kırk altı oyu paralel örgütle mücadele etmesi için verdik. Paralel örgütün taktiği biri kendilerini eleştirdiği zaman hemen itibarsızlaştırma operasyonu başlatır. Şimdi de Hüseyin Gülerce için içeriden itibarsızlaştırma operasyonu başlatılacaktır. Ama biz onun da yanında olmalı onu itibarsızlaştırmalarına izin vermemeliyiz. Latif Erdoğan VE Ahmet Keleş'e yapılan Gülerce'ye de yapılacak. Buradan önlem almak anlamında uyarmak istiyorum. Yeter artık yahu nedir bu mafya örgütü mü? Diye konuştu.


"GÜLEN HAREKETİ BİTMİŞTİR"

Gülen hareketinde kesinlikle kopmalar yaşanacağını öne süren Mehmet Metiner sözlerini şöyle noktaladı: Gülen hareketinin geleceği bitmiştir. Kesinlikle kırılma ve kopmalar olacaktır.Pensilvanya'yı tasfiye etmeden hizmet hareketinin devam etmesi söz konusu olmayacaktır. Hüseyin Gülerce'yi yürekten kutluyorum. Vicdanların sesi olmuştur. Kendisinin yanında olmamız gerekir.
Hizmet tabanına sesleniyorum, dış güdümlü Pensilvanya hareketine isyan edin ve hizmet hareketine dönün diye çağrıda bulunuyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Gülen hareketi bitmiştir"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN