Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ahmet Keleş: Fethullah Gülen asla tövbe etmez!

25 yıl Gülen Cemaati içerisinde hizmette bulunmuş olan Prof. Dr. Ahmet Keleş'ten, Gülen için çok çarpıcı açıklamalar.

Giriş Tarihi: 4.4.2014 23:34 Güncelleme Tarihi: 5.4.2014 00:31
A Haber'de yayınlanan Deşifre programına katılan Keleş seçim sonrası cemaati ve Fethullah Gülen'i değerlendirdi. Keleş, Gülen'in bir pişmanlık içinde asla olmadığını söyledi. Keleş "Fethullah Hoca tövbe etmez. Çünkü onu vakılan bu haliyeti ruhiyetidir. Bu zat meşruiyetini kendinden alıyor. Sınırları kendisi koyar. Onun için siz sınır koyamazsınız" dedi.

GÜLEN, İSLAM DIŞI REFERANSLAR KULLANIR

Prof. Dr. Ahmet Keleş, Gülen yapısının örgütten ileri bir yapılanma olduğunu kaydetti. Keleş "Fethullah Gülen'in kullandığı referanslardan sadece biridir İslam. Çünkü tabanı Müslümanlardır. Gülen çok farklı referanslar kullanır" diye konuştu. Keleş, Gülen yapılanmasının örgüt çete yapılanmasından daha derin ve tehlikeli olduğunu kaydetti.

Prof. Dr. Ahmet Keleş'in konuşmasından satır başları...

- Milletimizin seçimlerde göstermiş olduğu sağduyuya, ülkenin başbakanına sahip çıkan herkese teşekkür ediyorum. Bu çok önemli bir mesajdı. Bu ülkenin öyle kolay kolay yıkılamayacağını göstermiş oldu.

- Cemaatin üzerinden kirli mesaj yayanlar halkın verdiği tepkiden sonra şimdi yeni hamleler hazırlıyorlar.

- Bu taban isterse Fethullah Gülen'in kendi kulağını kendine çektirir. Bu ülke hala nasıl bir tehlikede olduğunu bilmiyor.

- Fethullah Hoca hata ettim demez asla pişman olmaz asla tövbe etmez.

- Fethulah Gülen'in referansı İslam değildir. Bir çok araç kullanıyor. Bunlardan biri İslamdır.

- O meşrutiyetini kendisinden alıyor.

- Türkiye tarihinin en büyük tehlikesiyle karşı karşıyadır.

- Siz çete ve örgüt derken sorunu küçültüyorsunuz.

- Bunlar incirin çekirdeği bile değil. Bu millet uyanıyor. Sadece sınır boylarından değil evlerinden sokaklarından tüm birimlerinden işgal ediliyor. İçerden ele geçirildiğinden bahsediyorsunuz. Okullardan, üniversitelerden, dışişlerinden, ordudan ele geçirildiğinden bahsediyorsunuz.

- Ben bu ülkede başımı yastığa koyduğumda nasıl uyanıcağımızdan endişe ediyorum. Tehlike hiç geçmedi. Hatta biz problemlerle ilgili doğru adımlar atamazsak bu tehlike daha da büyüyebilir.

- Hukuki süreç başlatılmalıdır. Cemaatin üst operasyon kadrosu bir daha operasyon yapamayacak şekilde bitirilmelidir. Bu el kırılmalıdır, kelepçelenmesi gerekir. Bu elin tabanı kullanması engellenmelidir.

- Benim abimi konuşturarak beni itibarsızlaştırmak istiyorlar. Benim abim konuşamaz. Abimin konuştukları onun sözleri olamaz. Sıkıştırıyor, onaylatıyorlar.

- Ben Ahmet Keleş'im. Sözleri olan bana söylesin. Bana söyleyeceği sözü olana hazırım.

İşte o açıklamalar:


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmet Keleş: Fethullah Gülen asla tövbe etmez!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN