Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Erdoğan ilk turda seçilir'

"Urfa'daki gibi bir yıl çalışsak Diyarbakır'ı da alırız" diyen Bakan Çelik, Cumhurbaşkanlığı için şöyle konuştu: Başbakan aday olsa hiç kuşkusuz ilk turda kazanır

Giriş Tarihi: 6.4.2014
Dershane tartışmasından bu yana geçen sürede suskun kaldığı gerekçesiyle eleştirilen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk, yerel seçimde alınan yüzde 45'lik oyun Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 50 ve üstü anlamına geldiğini söyledi. Çelik, "Başbakan aday olmaya karar verirse, hiç tartışmasız birinci turda seçilir. Ardından kim başbakan olacak ona Erdoğan ile Gül oturur karar verir" dedi.

"DİYARBAKIR'I DA ALIRIZ"
17 Aralık sonrası gelişmeler karşısında suskun kaldığı eleştirilerine "Biz popüler bakan olmadığımız için merkez medyanın ilgisini çekemedik" diye yanıt veren Çelik,bir önceki seçimlerle karşılaştırıldığında Urfa'da önemli bir başarı elde ettiklerine dikkat çekti. Çelik, "Tüm ilçelere beldelere, 400 köye gittik. Oyumuz yüzde 61'i geçti. 2009'da 39'da kalmıştık. Ben biliyorum ki Diyarbakır'ı da bir yıllık ciddi bir çalışmayla, insanlarla birebir haşır neşir olarak kesin alırız. Önemli olan insanlara ulaşmak. Bizim o gönül bağımız var" mesajı verdi. Yerel seçimde alınan oyların Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimde yüzde 50 ve üstüne denk düştüğüne dikkat çeken Çelik, şöyle devam etti: "Yani cumhurbaşkanlığı seçiminde ilk turda bizim adayımız alır çok açık. Başbakan aday olmaya karar verirse, hiç tartışmasız birinci turda seçilir. Ardından kim başbakan olacak ona Erdoğan ile Gül oturur karar verir. Hiçbir tartışma yaşanmaz. Mayıs'ta bunun kararını da görürüz." Çelik, bakanlığındaki son görev değişiliklerinin ise "paralelle" bir ilişkisinin olmadığını, merkezdeki müfettiş açığını kapatmak için yapıldığını belirterek "Onları ben göreve getirdim, ben aldım. Değişimin her zaman faydası vardır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Erdoğan ilk turda seçilir'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN