Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çıksınlar balkondan özür dilesinler

Başbakan Erdoğan, yerel seçimlerin ardından ilk grup toplantısında milletvekillerine hitap etti.

Giriş Tarihi: 8.4.2014 12:10 Güncelleme Tarihi: 8.4.2014 13:06
Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

30 Mart seçimlerini, Türkiye'nin istiklal ve istikbal mücadelesini zafere taşıyan herkese teşekkür ediyorum.

Çok zorlu bir seçim sürecinden geçtik. Hedef AK Parti'den, hükümetten çok Türk milletiydi.

Yaşananları asla unutmayacağız. Bu ülkede birileri gittiler, terör örgütlerini silahlı eylem yapmaları için teşvik ettiler. Türkiye'nin uçağı düşürüldüğünde saldırganların yanında saf tuttular. Suriye'deki Türkmenlere yardım malzemesi götüren TIR'lara karşı düşman muamelesi yaptılar.

İnsanların mahrem görüşmeleri üzerinden haftalarca yayın yaptılar. İnsanların iffetini, namusunu, aile yaşantısını kurdukları kurtlar sofrasına meze yaptılar.

Anketlerle manipülasyon yaptılar. Günlerce hile iddiları üzerinden sokakları kan gölüne çevirmenin hesabını yaptılar. Bubnları asla unutmayacağız. Atılan manşetleri unutmadık, unatmayacağız.

Bu ülkenin kardeşliğine yapılan saldırıları asla unutmayacağız. Muhalefetin hainlerle işbirliğini asla unutmayacağız.

Manşetlerin, köşelerin vahşilerin elindeki mızraklar gibi nasıl kullanıldığını asla unutmayacağız.

Utanmadan sıkılmadan bizim arzularına göre bir balkon konuşması yapmamızı istediler. Bizden her şeyi unutmamızı bekliyorlar. Bizden boynumuzu yere eğmemizi istediler. Hayır, bizler boynumuzu yere eğmeyeceğiz. Bu alçaklığı sineye çekmedik çekmeyeceğiz.

30 Mart çok ama çok önemli.

Eğer bir balkon konuşması yapılacaksa buyursun CHP, MHP ve BDP yapsın. Çıksınlar balkondan özür dilesinler. Daha bu sabah MHP Genel Başkanı adeta ağzından salyalar akarcası saldırıyor. Bir yıl boyunca isimlerini ağzıma almadım. Ama bunların anladığı dil bu değilmiş.

Bu yapılanlar asla karşılıksız kalmayacak. Bu alçaklığı, ihaneti asla sineye çekmeyeceğiz.

Biz milletin ne dediğine bakıyoruz. Millet yürü biz sizin arkanızdayız diyor. Biz balkon konuşmasını milletin diliyle sandıkta yapsın.

Millet muhalefet partilerinden balkon konuşması bekliyor. Utanmadan sıkılmadan bize hala diktatör diyor.

Halkımız bize paralel yapıyla mücadele talimatını verdi. Vatana ihaneti, casusluğu tescil edilen yapıyla mücadele etmek için millet bize yetki verdi.

Yapılan ihaneti asla unutmayacağız. Hukuk ve demokrasiden asla taviz vermeyeceğiz. Kendi paralel yargılarının önünde değil milletin yargısı önünde hesap verecekler.

Bu paralel yapının kayıtsız para toplamasına, insanları istismar etmesine müsamaha göstermeyelim, elimizdeki bilgileri yetkililerle paylaşalım.

Azerbaycan'da paralel meselesini ele aldık. Bu paralel yapının para toplamasına izin vermeyeceğiz.

Tehdit altındaki herkesin korkmadan, çekinmeden bunları bizimle paylaşmasını istiyoruz. Namuslular da namussuzlar kadar cesaretli olmadığı sürece başarı elde edemeyiz.

Örgüt liderinin bir hoca, alim değil, bir holding patronu bir örgüt yöneticisi olduğu açıkça görülmüştür.

Tabandaki kardeşlerimin hayal kırıklığı yaşadıklarını biliyorum. Aynı hissiyatı ben de paylaşıyorum. Biz de aldatıldık, kardeşleri tarafından kuyuya atılan Hz Yusuf'un hissiyatı neyse bizim de hissiyatımız odur.

Samimi her iddiayı ciddiye alırız. Yetimin hakkına el uzatana müsade etmeyiz, o eli kırmakta tereddüt etmeyiz.

Her seferinde millet size adalet tokadını atmaya devam edecek.

AK Parti, girdiği sekizinci seçimde de bir Türkiye partisi olduğunu, Türkiye'nin partisi olduğunu göstermiştir. 10 gündür CHP'nin MHP'li adayı insanları sokağa dökmeye çalışıyor.

Birileri AB nezdinde Türkiye'nin imajını karalamak için gayret gösterdi, hâlâ gösteriyor.

Twitter, Facebook, YouTube gibi kuruluşlar ABD, İngiltere, Fransa ile nasıl uyumlu çalışıyorsa bizimle de uyumlu çalışacaklar.

Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru hakkını biz getirdik. Ama bireysel yerine bütüncül bir karar verirseniz, tarih sizi affetmez.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çıksınlar balkondan özür dilesinler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN