Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İhanet unutulmaz

30 Mart'ta milletin kendilerine paralel yapı ile mücadele talimatı verdiğini belirten Başbakan Erdoğan "Paralel yargıda değil, milletin yargısında hesap verecekler" dedi

Giriş Tarihi: 9.4.2014
Başbakan Tayyip Erdoğan, grup toplantısında paralel yapıya yüklendi, "Biz bu yapılan ihaneti, bu alçaklığı sineye çekmedik, çekmeyeceğiz" dedi. Erdoğan şunları söyledi:
NAMUSU MEZE YAPTILAR: İnsanların iffetini, namusunu, şerefini, aile yaşantısını, kurdukları kurtlar sofrasına meze yapıp tatmin olmaz bir iştahla tüketmenin mücadelesini verdiler. Ellerine ne geçtiyse üzerimize fırlattılar. Bir süre sonra fırlatacak bir şey bulamayınca kendi şereflerini, namuslarını, haysiyetlerini gözden çıkarıp, onları bile fırlatmaktan çekinmediler.
POSTAL GİYMİŞ HABER AJANSLARI: 30 Mart akşamından itibaren postal giymiş haber ajanslarını da kullanarak, sonuçları çarpıtmaya, insanları sokağa dökmeye çalıştılar. Atılan manşetleri, muhalefet partilerinin hainlerle yaptığı işbirliğini, hainlere nasıl taşeronluk yaptıklarını asla unutmayacağız.
BALKON KONUŞMASI: Utanmadan, sıkılmadan, bizim kendi arzu ettikleri gibi bir balkon konuşması yapmamızı istediler. Bütün yapılanları sineye çekecektik, insana yakışmayan o alçakça, ahlaksızca saldırıların üzerine güya çizgi çekecektir. Biz boynumuzu yere eğmiyoruz ve eğmeyeceğiz. Bu yapılan ihaneti, bu alçaklığı sineye çekmedik, çekmeyeceğiz. Hiç kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak. İhanet, ajanlık, casusluk, alçaklık, edepsizlik karşılıksız kalmayacak.
İMTİYAZLI ÇEVRELER KAYBETİ: Eğer bir balkon konuşması yapılacaksa buyursun bunu CHP yapsın, MHP yapsın, BDP yapsın. Çıksınlar balkondan özür dilesinler. Ahlak dışı siyasetleriyle nasıl kaybettiklerini izah etsinler. Biz balkon konuşmasını, milletimizin diliyle sandıkta yaptık.
MÜCADELE TALİMATI :
Millet bize bir kez daha güvenoyu verdi, politikalarımızı teyit etti. En önemlisi halkımız bize, paralel yapı ile mücadele talimatını verdi. En küçük bir tereddüdün içinde olmayacağız. Kendi paralel yargıları önünde değil, milletin yargısı önünde hesap verecekler. Paralel yapının uluslararası ajanlık faaliyetlerini tek tek ortaya dökeceğiz.
PARALEL YAPIYLA ULUSLARARASI MÜCADELE: Uluslararası platformlarda mesele gündemimizde olacak. Hukuk dışı ekonomik faaliyetlerin tamamını mercek altına alacağız. Himmet adı altında kayıtsız şekilde toplanan kimi zaman tehdit ve şantajla toplanan haraçların da hesabı tek tek sorulacak.
ELİNİZDEKİ BİLGİLERİ PAYLAŞIN: Halkımıza bir kez daha çağrı yapıyorum; elinizdeki bilgileri de lütfen bizlerle paylaşın. Unutmayın namussuzlar kadar namuslular cesur olmadıkça, başarıyı elde edemeyiz. Tehdit altındaki herkesin, kendisine şantaj yapılan herkesin, hiç korkmadan, çekinmeden, asla tereddüt etmeden bunları bizimle paylaşmasını istiyoruz.
KÖŞK SEÇİMİ: Çankaya seçimleri öncesinde, yüzsüzlük ve pişkinlik içinde, yeniden gerilim üretmek isteyenlere, biz ayrıca böyle bir fırsatı tanımayacağız.

AYM'Yİ TARİH AFFETMEZ


KARARA TEPKİ: Kalkıp, bireysel başvuru değil de bütüncül bir anlam taşıyan, bütüncül bir yasa veya bir orada uygulamayı getirme kararını alacak olursanız, tarih sizi affetmez. Twitter'a, YouTube'a, Facebook'a hizmet etmiş olursunuz. Burada hukuk ve hak tecelli etmemiştir. Bu kararın düzeltilmesi lazım.
TWİTTER, YOUTUBE: Amerika, İngiltere, Fransa, Almanya, Rusya ile nasıl işbirliği yapıyorlarsa bizimle de işbirliği yapacaklar. Gelecekler burada vergilerini ödeyecekler, anayasa, yasalara, kişilik haklarına saygı gösterecekler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhanet unutulmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN