Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Görmez, o dededen özür diledi

Diyanet İşleri Başkanlığı, hakkında çıkan haberler üzerine bir açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 15.4.2014 11:45
Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Rize'de düzenlenen bir etkinliğe katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in konuşmaya başladığı sırada yaşlı bir vatandaş güvenlik görevlilerince dışarı çıkarıldı.

Haber medyada '96 Yaşındaki Dedeyi Yaka Paça Dışarı Attılar' başlığıyla yer aldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Basın Müşavirliği'nden bu haberler üzerine şu açıklamayı yaptı:

"Bugün bazı gazetelerde yer alan "96 Yaşındaki Dedeyi Yaka Paça Dışarı Attılar" başlıklı haberlerle ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına luzüm görülmüştür.

"Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Rize'de düzenlenen bir etkinliğe katılan Sayın Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in konuşmaya başladığı sırada yaşlı bir vatandaşın yüksek sesle bir şeyler söylemesi üzerine söz konusu şahıs salonda bulunan güvenlik görevlileri tarafından dışarı çıkarılmış, bu esnada hoş olmayan ve hiçbir surette tasvip edilemeyecek üzücü görüntüler ortaya çıkmıştır.

Konuşma bitimine kadar olaydan haberi olmayan Sayın Başkanımız, konunun kendisine iletilmesinin ardından duyduğu büyük üzüntüyü paylaşmak için isminin Mustafa Cabir olduğu öğrenilen vatandaşın Kalkandelen'de bulunan evine ziyarette bulunmuş ve yaşanan bu üzücü olaydan dolayı güvenlik güçleri adına kendisinden özür dilemiştir.

Sayın Başkanımızın bugüne kadar "yaşlılarla ve yaşlılara saygıyla" ilgili her platformda dillendirdiği söylemi apaçık ortadayken gerçekleşen bu üzücü olayın Hz. Peygamber'in doğumunun 1443. yılının idrak edildiği Kutlu Doğum Haftasının manevi iklimine gölge düşürecek şekilde kullanılması üzüntü verici olmuştur."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Görmez, o dededen özür diledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN