Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakanlar Kurulu toplantısı başladı

Bakanlar Kurulu Toplantısı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında başladı.

Giriş Tarihi: 21.4.2014 15:02 Güncelleme Tarihi: 21.4.2014 16:12
Başbakanlık Merkez Bina'da saat 14.30'da başlayan Bakanlar Kurulu Toplantısı'nda ana gündem maddesini 'daraltılmış bölgeli' seçim sistemi oluşturacak. Daraltılmış Bölgeli Seçim Sistemi taslağına göre, Türkiye 90 seçim bölgesine ayrılacak.

1 Mayıs İşçi Bayramı öncesinde alınacak güvenlik önlemlerinin de masaya yatırılacağı toplantıda, İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın bir sunum yapması bekleniyor. İç ve dış gelişmelerin de ele alınacağı toplantıda, ekonomideki son durumla ilgili gelişmeler değerlendirilecek ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi de bir sunum yapacak.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın da sunum yapacağı toplantıda, yeni yargı paketi değerlendirilecek. İkinci kez ertelenen Danıştay tasarısı, yargı paketine konulacak. Yeni yargı torbasında, HSYK üyeliğine atanmak için 20 yıl görev yapmış olma şartı ile yargı seçimlerinde herkesin tek aday için oy kullanmasına ilişkin sistemin de yer alması bekleniyor.

AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da Avrupa Birliği'nde gelinen son süreçle ilgili brifing vermesi bekleniyor. Toplantıda ayrıca, Suriye'deki son durumun masaya yatırılması bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakanlar Kurulu toplantısı başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN