Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu nasıl eş başkanlık dedirten fotoğraf!

Eş Başkanlık modeli ve kadın adayları ile gündem olan BDP'nin destek verdiği Ahmet Türk ve Februniye Akyol'un Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı makamında verdiği fotoğraf "bu nasıl eş başkanlık" eleştirilerine yol açtı.

Giriş Tarihi: 21.4.2014 17:06
Yerel seçimlerde gösterdiği kadın adaylar ve eş başkanlık modeli ile dikkat çeken BDP'nin desteklediği bağımsız aday Ahmet Türk'ün kazandığı Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı makamında ortaya çıkan kare tartışma konusu oldu.

İKİ EŞ BAŞKAN İKİ FARKLI KOLTUK


30 Mart yerel seçimlerinde Ahmet Türk, Mardin'den bağımsız aday olmuştu ve Süryani Demokratik Birliği Kadın kolları Başkanı Februniye Akyol da eşbaşkan olarak gösterilmişti. Yerel seçimlerde Mardin Belediye Başkanlığı'nı kazanan Ahmet Türk ve eşbaşkan Februniye Akyol başkanlık koltuklarına oturdu. Ancak bu sırada ortaya çıkan bir görüntü dikkat çekti.

SOSYAL MEDYADA ELEŞTİRİ KONUSU OLDU


Yayınlanan bir fotoğrafta; Akyol'un sekreter koltuğuna oturduğu ve yanında oturan Ahmet Türk'ün koltuğunun daha yüksekte kaldığı görüldü. Bu durum sosyal medyada da tartışılan konular arasında girdi ve Februniye Akyol'u rencide edici bir görüntü olarak yorumlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu nasıl eş başkanlık dedirten fotoğraf!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN