Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çelik: Bundan daha aptalca bir şey duymadım

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, canlı yayında soruları yanıtladı.

Giriş Tarihi: 22.4.2014 00:43
Hüseyin Çelik, AK Parti için dillendirilen 'eşbaşkanlık' iddiasına ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bundan daha saçma bir şey duymadım diyen Çelik "İsteyen yapabilir ama bizim böyle bir durumumuz yok" dedi.

Çelik'in gündeme ilişkin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Sayın cumhurbaşkanımızın açıklamasından bu işi bıraktım gibi bir ifade anlamadım. Bugünkü şartlarda böyle bir hesabım yok diyor. Bir plan yapmadığını söylüyor. Eski genel başkan yardımcımızdı, başbakanlık yaptı.

Cumhurbaşkanı seçtirebilmek için olağanüstü gayret gösterdik. Şimdi bağımsız bir cumhurbaşkanıdır ama bu dünyaya aittir. Sayın başbakanla tabii ki oturup konuşacaklar. 'bana ihtiyaç olursa ben buradayım' gibi bir sinyal veriyor.

Hepimiz ayrı şahsiyetiz ve bir torbadan çıkmış değiliz. Biz makam için kardeş kavgası yapmayacağız mesajı da veriyor. 2002'de başbakanlık için Gül'ün adı öne çıktı ve başbakan Siirt'ten milletvekili seçilir seçilmez istifa etti. Bu büyük bir saygı örneğidir.

GÜL CHP'YE Mi OY VERİYOR?

Sayın Gül'ün AK Partili olduğu biliniyor. Sayın Gül oyunu CHP'y mi veriyor? İnsanlar makama şekil verir, makamların da insanların davranışları üzerinde etkisi vardır. MGK'nın başkanı cumhurbaşkanıdır. MGK'dan her zaman çözüm sürecini destekleyen açıklamalar gelmiştir. Her insanla ilgili lehte ve aleyhte şeyler söylenebilir.

Ben sayın Gül'ün öncekilerle kıyaslanamayacak şekilde görevini yerine getirdiğini düşünüyorum. Sayın Başbakanın, Gül ile tavırları aynı olmayabilir. Rahmetli Özel cumhurbaşkanlığına gittiği zaman partisi tepe taklak gidiyordu ama AK Parti'nin trendi yukarıya doğrudur.

ERDOĞAN VE GÜL'Ü AĞABEY OLARAK GÖRÜYORUZ

Bizim hareketimiz bir kadro hareketidir. Sayın Gül gelir mi gelmez mi... Biz Erdoğan ve Gül'ü ağabey olarak görüyoruz. Ben her zaman
Başbakanımızın arkasında olmamızın, sayın Gül'ü üzecek sözler sarfetmemizi gerektirmez.

ERDOĞAN EZİCİ BİR KARİZMAYA SAHİP
Sayın Erdoğan çok ezici bir karizmaya sahip. Bizim parti içerisinde liderlik yapacak çok sayıda isim var ama güneş varken, yıldızlar görünmez. Ben bulunduğum yeri ve konumu bilen bir insanım kendim için Başbakanlık gibi bir pozisyonu hiç düşünmedim. Benden çok daha layık olan arkadaşlarımız olduğunu düşünüyorum."

Kaynak: ntvmsnbc
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çelik: Bundan daha aptalca bir şey duymadım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN