Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İki emniyet müdürü ve 7 polise dinleme davası

Yasadışı dinleme soruşturmaları kapsamında ilk dava Adana'da açıldı. İkisi emniyet müdürü ve biri emekli 7 polis hakkında 56 yıl hapis istendi

Giriş Tarihi: 22.4.2014
Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, yasa dışı dinleme soruşturmasında 2 emniyet müdürü ile biri emekli 7 polis hakkında 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 56'şar yıl hapis cezası istemiyle kamu davası açıldığını duyurdu. Başsavcılığın yazılı açıklamasında, Adana Adliyesi'nde bazı hâkim ve cumhuriyet savcılarının yasa dışı dinlenmesine ilişkin soruşturmalardan biri olan ve Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı S.K., ile Adana Cumhuriyet Savcısı Ş.U.'nun yasa dışı dinlenmesiyle ilgili soruşturmanın tamamlandığı belirtildi.

'SAHTECİLİK VE SUÇ UYDURMA'
Açıklamada şöyle denildi: "Emniyet müdürü İ.B. ve E.Y. ile emniyet amiri A.A, komiser F.M, polis memuru H.S, A.Ş, R.K. ve M.A. ile emekli polis başmemuru A.K. hakkında, iştirak halinde kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği (TCK 204/2), iftira (TCK 267/1), suç uydurma (TCK 271/1), haberleşmenin gizliliğini ihlal (TCK 132/1), kişiler arasındaki konuşmaların dinlenmesi ve kayda alınması (TCK133/1), özel hayatın gizliliğini ihlal (TCK 134/1), kişisel verilerin kaydedilmesi (135) suçlarından ikişer kez cezalandırılmaları talebiyle Adana Ağır Ceza Mahkemesinde kamu davası açılmıştır." Başsavcılık, bazı kamu görevlileri, hakim, savcı ve zabıt kâtibi ile adliye personelin yasa dışı dinlendiğine ilişkin suç duyuruları üzerine başlatılan soruşturmaların da ayrıca sürdüğünü açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki emniyet müdürü ve 7 polise dinleme davası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN