Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan Küçük Başbakanı'n cevabını alkışladı

Başbakanlık'taki 23 Nisan törenine Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve bir grup çocuk katıldı. Başbakan Erdoğan çocuklardan oluşan bakanlar kurulunu makamında kabul etti.

Giriş Tarihi: 23.4.2014 13:49 Güncelleme Tarihi: 23.4.2014 14:09
Başbakanlık'taki törende Başbakan Erdoğan Türkiye'de seçme ve seçilme yaşının değiştirildiğini, seçme ve seçilme yaşının 18'e indirilmesini istediğini söyledi.

Başbakan Erdoğan, size emanet olan Meclis'e sahiplenmesini ve korunması çağrısında bulunurken birçok Avrupa Birliği ülkesinde seçme ve seçilme yaşının 18 olduğunu söyledi.

BAŞBAKAN ERDOĞAN'DAN ÇOCUKLARA ÇAĞRI

Erdoğan "Meclis yetkisini kaybederse halk kaybeder. İnanıyorum ki milli iradeyi, milli egemenliği daha iyi noktalara taşıyacaksınız. Türkiye'nin bazı bölgelerinde okul yoktu. Şu anda Türkiye'nin her noktasında çocukları okulla buluşturduk.
Çocuklarını okula gönderemeyen ailelere destek sağlayarak çocukların okumasını sağladık. Dersleri çeşitlendirdik, teknolojiyi sınıflara evlere kadar getirmiş bulunuyoruz. Etkileşimli tahtalar tüm okullarda monte edilmiş olacak.
10 milyon tablet bilgisayar için de ihale hazırlıklarını tamamladık. Sizler ne kadar iyi eğitim alırsanız Türkiye'nin geleceği o kadar iyi olur.

Sizler bilimde sanatta ve birçok alanda dünyaya yön veren bir milletin evlatlarısınız. Rengi dili ne olursa olsun dünyadaki tüm çocuklara sevgi ve adaletle yaklaşın.

ERDOĞAN MİNİK BAŞBAKAN'I ALKIŞLADI

Çoçuklar sizler asla bilgisayarın internetin esiri olmayın. Tam tersine onlar sizin esiriniz olsun. Güneşten, parklardan, sokaklardan asla kopmayın. Bugünleri bir daha bulamazsınız. Gerektiğinde çimlerin üzerinde yuvarlanın. Topraktan alacağınız enerji sizi geleceğe daha iyi bir şekilde hazırlar. Evinize kapanıp kalmayın, sokakta arkadaşlarınızla geçireceğiniz bir an bir ömre bedeldir. Ben de o günlere dönmek isterdim. Torunlarımla çimenler üzerinde oynadım. Şimdi onlar benden daha güçlü. Büyüdüğünüzde oyuna fırsatınız olmayacak.. Bizlere ülkeyi armağan eden şehitlerimizi ve gazilerimizi asla unutmayın.

Minik başbakan ise "bu makamı bana bırakan sayın Başbakanımıza teşekkür ediyorum. Bu kutlu günü bize hediye eden Mustafa Kemal Atatürk'e ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.

KÜÇÜK BAŞBAKANIN CEVABINI ERDOĞAN ALKIŞLADI

Gazetecilerin küçük başbakana Cumhurbaşkanlığını düşünüyormusunuz sorusuna, "Ben bu kolktuktan kalktıktan sonra buranın gerçek sahibi başbakana sorun" dedi. Bu cevaba Başbakan Erdoğan alkış tuttu. Bir gazetecinin twitterle ilgili sorusuna ise minik "Ben kullanmıyorum, ailem daha küçüksün" dediği söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan Küçük Başbakanı'n cevabını alkışladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN