Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BTK, TİB iddialarına yalanlama

Giriş Tarihi: 24.4.2014 16:46 Güncelleme Tarihi: 24.4.2014 16:51
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundan (BTK), bazı gazeteler ve internet sitelerinde yer alan, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığında (TİB) sahte delil üretildiği yönündeki iddiaları içeren haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

BTK'dan yapılan yazılı açıklamada, söz konusu haberlerde kurum ve kişileri hedef alan iddialarda bulunulduğu ifade edildi. İddiaların gerçeğe tamamen aykırı olduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu iddialar, açıktır ki Telekomünikasyon İletişim Başkanlığının çalışmaları konusunda kamuoyunda yanlış yönlendirme yapmayı ve yürütülen bir soruşturmayı etkilemeyi, soruşturmanın ciddiyetini zedelemeyi, kamuoyunu yanlış yönlendirmeyi ve gerçek dışı bir algı oluşturmayı amaçlamaktadır.

Gerçekleri çarpıtma ve yürütülmekte olan soruşturmayı engelleme çabalarının, gerçeklerin ortaya çıkması ve sorumlularının adalet önünde hesap vermesini engellemeye yetmeyeceği bilinmelidir. İddialarla ilgili her türlü hukuki hakkımızı saklı tuttuğumuzu belirterek, ileri sürülen iddiaların tamamen uydurma ve gerçek dışı olduğunu tekrar vurgulamakta yarar görüyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BTK, TİB iddialarına yalanlama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN