Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Karabağ çözülmeden normalleşme olmaz'

Başbakan Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Resepsiyonu'nda Dağlık Karabağ sorunu çözülmeden Ermenistan ile normalleşme olmayacağını söyledi

Başbakan Tayyip Erdoğan, TBMM'de düzenlenen 23 Nisan Resepsiyonu'na katıldı. Erdoğan, 1915 olaylarına ilişkin mesajına yönelik soruları yanıtlarken, ABD'nin yapacağı açıklamaya bakacaklarını, ama farklı bir şey beklemediğini, temennisinin aynı istikamette olduğunu söyledi. ABD'nin yapacağı açıklamanın normalleşme sürecini hızlandırmasını dilediğini belirten Erdoğan, Dağlık Karabağ sorunu çözülmeden Ermenistan ile normalleşme olamayacağına vurgu yaptı.
GEREĞİNİ YAPARIZ: Twitter'ın buzladığı hesaplara ayarlar değiştirilerek giriş yapıldığının söylenmesi üzerine de Erdoğan, "Ben düşüncemi söyledim, verdikleri sözleri yerine getirdiler, getirdiler. Getirmedikleri takdirde aynı yerdeyiz biz, gereğini yaparız. Her şeyden önce bir vergi kaçakçısı şirket Türkiye'de faaliyet gösteremez, ofisi yok" dedi.
KONVOY ALIKONULMADI: Erdoğan, Süleyman Şah Türbesi'ne yardım götüren konvoyun IŞİD tarafından alıkonulduğu iddialarının hatırlatılması üzerine de "Hayır. Şu anda generaller burada, böyle bir şey yok" yanıtını verdi.
TAKSİM İÇİN GERİ ADIM YOK: Bazı sendikaların 1 Mayıs'ta Taksim Meydanı'nı kullanmak için diretmesine de Erdoğan, "Böyle bir kutsiyet herhangi bir meydana zaten atfedemeyiz, burası tüm milletindir, tüm İstanbullularındır, böyle bir bayramı kimsenin kimseye zehir etmeye hakkı yok. Yenikapı'da gel mitingini yap" dedi.
BDP'LİLERE TAKILDI: Erdoğan'ın BDP'li Sırrı Sakık ve Hasip Kaplan'la tokalaşırken, "Hayırdır niye birleştiniz niye ayrıldınız anlayamadım" diye takıldı. Kaplan, "Biri yedekte dursun dedik. Ne olur ne olmaz devlettir" yanıtını verdi.

'SABIR GEREKTİRİR BİR ANDA SÖYLENMEZ'

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin istişarelerin devam edeceğini belirterek, "Sabır gerektirir, bir anda söylenirse olmaz. Ülkemizi herhangi bir sıkıntıya sokmayacak nihai kararımızı veririz, adımı atarız" dedi. Seçim sistemi çalışmalarına ilişkin ise, muhalefetten destek gelmemsi halinde bu düzenlemeyi tek başlarına getirebileceklerini ifade eden Erdoğan, bu düzenlemenin anayasa ile alakalı olmadığını, sadece yasal düzenleme gerektirdiğini kaydetti.

GÜL KONUŞMADI
Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtsız bırakan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, MHP lideri Devlet Bahçeli, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Kuvvet Komutanları ve davetlilerle sohbet etti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir grup arkadaşıyla katıldığı resepsiyona AYM Başkanı Haşim Kılıç'ın katılmaması ise dikkat çekti. Resepsiyonun ardından ışık ve hava-i fişek gösterisi düzenlendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Karabağ çözülmeden normalleşme olmaz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN