Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gül'den AYM Başkanı Kılıç'a tepki

Giriş Tarihi: 26.4.2014 18:34 Güncelleme Tarihi: 26.4.2014 22:58
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'a tepki geldi. Haşim Kılıç Anayasa Mahkemesi'nin 52. Kuruluş yıl dönümü töreninde bir konuşma yapmış ve büyük tepki çekmişti. Bu konuşmanın ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den de Haşim Kılıç'a tepki geldi. Gül, Kılıç'ın sözleri ile ilgili olarak "Devlet kurumları arasında bu tip bir ortamın çıkması üzücü. Birazcık üzüldüm ona doğrusu. Düşünceler ifade edilebilir ama bunlar daha farklı üslup içinde olursa o zaman şüphesiz ki alınması daha kolay oluyor, mümkün oluyor." dedi.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ

Abdullah Gül 10 Ağustos'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili olarak da açıklamalarda bulundu. Gül, "Bunları konuşuyoruz işte. Bunları konuşmanın zamanı dedik. Siz de biliyorsunuz. Konuşuyoruz ama önümüzdeki kısa süre içerisinde bunlar netleşir. Neticeleri görürsünüz." dedi.

Gül ayrıca Başbakan Erdopan'ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin açıklamalarına yönelik olarak ise, "Hepimiz bir şey söyleyeceğiz. Ben, bir şey söyleyeceğim, o, bir şey söyleyecek. Biz, ikimiz kendi aramızda, ikimizle ilgili konuyu konuşup, kendimiz neticeye varırız. Bundan dolayı Türkiye herhangi bir risk biçmesin." dedi.

GÜL'ÜN YÜZ İFADESİ

Gül, Anayasa Mahkemesi'nin kuruluş yıl dönümündeki yüz ifadesi için ise, "Ben de hayret ediyorum. Doğrusu, yani her şeyi böyle istismar edenlere de... Meclis resepsiyonunda da sıcaktı orası. Böyle bir şey yazmışlar. Terleme hikayesi. Bunların bu tip istismar edilmesini çok hoş karşılamıyorum. O söylediğim konuyu (yüz ifadesi) bugün fark ettim. Bugün söylediler. Bunu internet sitesinde falan... Bunlar artık doğrusu hafif şeyler." şeklinde konuştu.

MİT KANUNU

Abdullah Gül sonra olarak onayladığı MİT Kanunu'yla ilişkili olarak, "Ben, bazı şeyleri değiştirttim. Bazı şeyler eklendi. Nihayet tartışmalı konular her zaman olabilir. İtiraz varsa onu anayasa uygunluğu açısından bakacak merci bellidir." diyerek sözlerini tamamladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gül'den AYM Başkanı Kılıç'a tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN