Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'ye ihanet zalime tebessüm

Başörtüsüne, imam hatip davasına ve büyük Türkiye davasına sırtını dönenlerin zalimlere tebessüm ettiğini belirten Başbakan Erdoğan: İnsana ait ne kadar şerefli değer varsa hepsine saygısızlık ettiler

Giriş Tarihi: 26.4.2014
Başbakan Tayyip Erdoğan, Hz. Muhammed'in Veda Hutbesi'ndeki "Müslüman Müslümanın kardeşidir" sözünü hatırlatarak, "Büyük ve bağımsız Türkiye davasına bigâne kalıp zalimlere tebessüm edenler, Arafat'ta verilen söze muhalefet etmişlerdir" dedi. İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği (ÖNDER) ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nce ortaklaşa düzenlenen, Hz. Muhammed'in 1443'üncü doğum yıldönümünün kutlandığı programda konuşan Erdoğan, şunları söyledi:

MÜSLÜMAN KARDEŞİNİ SIRTINDAN HANÇERLEMEZ:
Veda Hutbesi'nde Sevgili Peygamberimiz şöyle devam etmişti: Müslüman Müslümanın kardeşidir. Böylece bütün Müslümanlar kardeştir. Kardeşler birbirlerini incitmezler, birbirlerinin hukukuna tecavüz etmezler, birbirlerine kem gözle bakmaz, birbirlerini horlamazlar. Kardeşinin meselesine sırtını dönen Arafat'ta Veda Hutbesi'nin sonunda Hz. Nebi'nin huzurunda verdiği şahitlik yeminine de sırtını dönmüştür. Müslümanlar kardeşlerini sırtlarından hançerlemezler.

HAİNLERİN YANINA KALMAZ:
Müslümanlar, kardeşlerini gidip de Batı ülkelerine şikâyet etmezler. Müminler kardeşlerinin kuyusunu kazmazlar. La ilahe illallah diyenler, inanmayanlarla kirli ittifaklar yayıp kendi ülkesine, milletine, öz değerlerine ihanet etmezler, edemezler.

ZALİMLERE TEBESSÜM EDENLER:
Filistin'e, Mavi Marmara gemisine sırtını dönüp mümin kardeşinden esirgediği muhabbeti diğerlerine cömertçe verenler Arafat'taki vaatlerine ihanet edenlerdir. Başörtüsüne sırtını dönüp imam hatip davasına, büyük ve bağımsız Türkiye davasına bigâne kalıp zalimlere tebessüm edenler, Arafat'ta verilen söze muhalefet etmişlerdir.

HAİNLERİN YANINA KALMAZ:
Müslümanlar'ın seslerini gizlice dinleyenler, mahremlerine girenler, Müslümanlar'ın evlerini gizlice gözetleyenler, sonra bunları tehdit ve şantaj olarak kullananlar, bırakınız ayetleri, hadisleri, insana ait ne kadar şerefli değer varsa hepsine saygısızlık etmişlerdir. Şunu unutmayın: İslam tarihi de insanlık tarihi de bizim millet olarak kendi tarihimiz de nice ihanetler görmüş, ihanetlere tanıklık etmiştir. Ama emin olunuz hiçbir ihanet o ihanetin sahibinin, o hainlerin yanına kâr kalmamıştır. Alamut Kalesi'nde Müslümanlara korku salacaklarını zanneden zalimler, başka zalimler eliyle yok edilmiş, tarihe terörün, suikastın ismi olarak gayet nahoş şekilde yazılmışlardır.

KAYBETMEYE MAHKÛMLAR:
Allah'ın dinine, kitabına, Resulüne kast edenler, onlara ümmetsizlik edenler, kendi şahsi ve dünyevi hırsları için istismara yeltenenler kaybetmeye mahkûmdurlar. İnanın bu gün de kaybetmişlerdir. Ancak benim sizden bir ricam var. Mümin kardeşlerinizden şefkatinizi esirgemeyin. Aldatılmış, kandırılmış, malına, kazancına, hatta aldığı her nefese ipotek konulmuş saf, temiz, ihlaslı kardeşlerimize sahip çıkmanızı rica ediyorum. Birilerinin yaptığı gibi onlar için beddua değil, gece gündüz dualar etmenizi sizlerden rica ediyorum.

SAPKINLIĞA GÖTÜRÜR:
Ne diyorlar? 'Pensilvanya'daki zat söylüyorsa doğrudur.' Hayır. Böyle bir şey söylemek itikadi noktada insanı sapkınlığa götürür. O sadece sevgili Peygamberimize atti.

İHL'LERE CAN SUYU:
Eğer şahsıma 12 yıllık Başbakanlığımda yaptıklarımdan nedir diye sorulursa, bunu söyle bakalım derlerse, imam hatip okullarına yeniden can suyu vermiş olmak şerefi yetecektir.

CAMİ İNŞAATINI İNCELEDİ
Başbakan Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi'ndeki törenin ardından cuma namazını Başbakanlık'ta kıldı. Namazdan sonra ise Ankara Opera Meydanı civarında yapımı devam bir cami inşaatında incelemede bulundu. Cami inşaatında çalışan işçilerle hatıra fotoğrafı çektiren Erdoğan, kendisini bekleyen vatandaşlarla da sohbet etti. Vatandaşların soruları üzerine Erdoğan, firma yetkilisine dönerek caminin ne zaman hizmete açılacağını sordu. Erdoğan, yapılan bilgilendirme üzerine vatandaşlara bir sonraki ramazanda caminin ibadete açılacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'ye ihanet zalime tebessüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN