Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhur başkanını seçer

Ağustosta cumhurun kendi başkanını seçeceğini belirten Erdoğan: AK Parti'nin göstereceği adayı birinci turda halkım seçecektir. Kararını verir, gümbür gümbür yeni cumhurbaşkanını seçer

Giriş Tarihi: 28.4.2014
Başbakan Tayyip Erdoğan, Kayseri ve Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesindeki mitinglerde cumhurbaşkanlığı seçimi ve Paralel Yapı'ya ilişkin mesajlar verdi:

MECLİS'İN YETKİSİNİ GASP ETTİLER:
Zaman zaman Meclis'in yetkileri gasp edilmek istendi. Yine bir 27 Nisan gündeminde Meclis'i tehdit etmek istediler. TBMM'yi korkutmak, tehdit etmek istediler. Kefenimizi giyerek yola çıktığımız için izin vermedik. Milletin emanetini kendisini Meclis'in üstünde görenlere, Meclis dışı iradeye teslim etmedik. Millete gittik. 367 garabetini ortadan kaldırdık. Kayserili bir kardeşimizi Sayın Abdullah Gül'ü Cumhurbaşkanı adayı yaptık, seçtik. Engelleyemediler. Oyunu tersine çevirdik.

CUMHUR BAŞKANINI SEÇECEK:
Artık Türkiye'de cumhurbaşkanını vekiller belirlemeyecek dedik, artık asiller belirleyecek dedik. İşte şimdi 10 Ağustos'ta bu ülkede Cumhurbaşkanını, yani cumhur kendi başkanını seçecek. Kayseri buna hazır mı? Birinci tur 10 Ağustos, ikinci tur 24 Ağustos. Ben inanıyorum ki AK Parti'nin göstereceği adayı birinci turda benim halkım seçecektir.

MHP VE CHP ÇILDIRMAYA BAŞLADI:
Şimdi CHP, MHP çıldırmaya başladı. Ne diyorlar? İşte Cumhurbaşkanıyla Başbakan kendi aralarında oturacaklarmış cumhurbaşkanını seçeceklermiş. Biz öyle bir şey söylemedik. Biz istişareyle kararlarımızı hep aldık. Şimdi de en geniş anlamda istişarelerimizi yaptık yapıyoruz.

MİLLETİMİZ GÜMBÜR GÜMBÜR SEÇER:
Fakat CHP de MHP de bir şeyler öğrendi. Onlar da kendi aralarında bir şeyler yapıyorlarmış. Onlar da aday gösterecek, partimiz de. 10 Ağustos'ta milletimiz kararını verir. Gümbür gümbür yeni Cumhurbaşkanını milletimiz seçer. Tabii bundan rahatsız oldular, olacaklar. Niye? Meclis'in yetkisi gasp etmek isteyenlere milletim en güzel cevabı meydanlarda verdi.

PENSİLVANYA LOKOMOTİF OLDU:
Utanmadan sıkılmadan meydanlarda iktidarımızı yolsuzlukla suçladılar. Biz CHP ile MHP'nin koalisyon yapabileceğini biliyorduk, ama buna bir de BDP katıldı. Yetmedi bir de Pensilvanya katıldı. "Sen lokomotif ol, biz vagon olalım" dediler.

ARKAMIZDAN VURDULAR:
Biz bunlara iyi niyetimizle davrandık. Ama bunlar arkadan vurdular. Sayın Cumhurbaşkanımızı dinlediler, beni dinlediler. Genelkurmay Başkanımı dinlediler. Dün söyledim bugün de söylüyorum. Anayasa Mahkemesi'nin de başkan ve üyelerini dinlediler. Herhalde birileri ne demek istediğimi anlayacaktır.

PENSİLVANYA'DA KILAVUZLARI VAR:
Şimdi Pensilvanya'da bunların bir kılavuzu var. Kendisine dün yine çağrı yaptım. Eğer samimiysen dürüstsen ülkeni seviyorsan. Ne diyor? İnzivaya çekilmiş. Yahu Kayseri'den daha güzel inzivaya çekilecek yer olur mu? Niye gelmiyorsun? Pensilvanya bir inziva yeri olabilir mi?

NE HOCAEFENDİSİ?:
Bir Müslüman, Müslüman kardeşini arkadan hançerlemez. Müslümanı bırak, Müslüman olmayanı da dinleyemez, mahremine giremez. Hocaefendi, ne hocaefendisi ya? Böyle hocaefendi olur mu? Sen Başbakanı nasıl dinlersin, Enerji Bakanımı nasıl dinlersin? Bakanların aralarındaki konuşmayı yasal olarak dinlemek de yasaktır. Ama bunlar bunu da yaptı.

BABAMIZ OLSA ACIMAYIZ:
Dedim ya inlerine gireceğiz, inlerine. Ama akşamdan sabaha olmuyor, ama olacak. Sabırla yavaş yavaş bunları da yapacağız. Ülkem için, ulusal güvenliği tehdit eden kim olursa olsun. Babamız dahi olsa acımayız. Yolsuzluk noktasında kim olursa olsun asla affetmeyiz.

DAHA NE BELGESİ?:
"Nerede bu Paralel Yapı nerede, belgesi nerede?" diyenler var. Bu dinlemeler belge değil mi? Daha neyi arıyorsun?

ŞANTAJLA ADAM YERLEŞTİRECEK:
Bunlar şantajcı, montajcı, bunlar dublajcı. Önce dinliyorlar, ondan sonra arşive koy. Bunlarda kopyacılık var. İstediği yere istediği adamı yerleştirecek. Ne ile? Bu şantajla. Bunların okullarında, dershanelerinde çocuklarınız varsa alın. Bunların yayın organlarını almayın. Çünkü bunlarda takiye, riyakârlık var.

'ADETA BAŞKAN SEÇECEĞİZ'
AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, "Hükümete, Bakanlar Kurulu'na başkanlık edecek son derece güçlü yetkilerle donatılmış bir cumhurbaşkanı seçeceğiz" dedi. Giresun'da partisinin İl Danışma Meclisi toplantısında konuşan Canikli ağustos ayında cumhurbaşkanı seçileceğini hatırlatarak şöyle devam etti: "Seçeceğimiz cumhurbaşkanı yürütmenin başı olan, icrai yetkilerle, yürütme yetkileri ile donatılmış, adeta hükümete başkanlık edecek. Adeta değil, hükümete, Bakanlar Kurulu'na başkanlık edecek son derece güçlü yetkilerle donatılmış bir cumhurbaşkanı seçeceğiz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhur başkanını seçer
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN