Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TSK'dan Süleyman Şah açıklaması

Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'de bulunan ve Türk toprağı olan Süleyman Şah Saygı Karakolu'nun ikmali ve personel değişim faaliyetinin başarılı bir şekilde tamamlandığını bildirdi.

Giriş Tarihi: 28.4.2014 11:24
Genelkurmay Başkanlığı, Süleyman Şah Saygı Karakolu'nun ikmali ve personel değişimi faaliyetine ilişkin bir açıklama yaptı. Basında Türk askeri konvoyunun IŞİD (Irak Şam İslam Devleti) konvoyu tarafından durdurulduğu yönündeki kimi haberlere değinen Genelkurmay, "Suriye'de bulunan ve Türk toprağı olan Süleyman Şah Saygı Karakolu'nun ikmali ve personel değişim faaliyeti, rutin bir faaliyet olarak, yaklaşık üç ayda bir gerekli koordinelerin yapılmasını müteakip, emniyetli bir şekilde icra edilmektedir. Aynı şekilde, Saygı Karakoluna yönelik ikmal ve değişim faaliyeti, 23 Nisan 2014 tarihinde yapılmıştır" dedi.

Konvoyun karakola gidişi ve dönüşü için ayrı güzerg'hlar kullanıldığını, izlenen güzerg'hların, değişik grupların kontrolü altında bulunduğunu belirten Genelkurmay, "Karakoldaki ikmal ve değişim faaliyetinin tamamlanmasını müteakip, konvoy aynı gün saat 20.00 sularında emniyetli şekilde Türkiye'ye geri dönmüştür. Konu ile ilgili olarak, bazı basın-yayın organlarında yer alan bilgiler ve yorumlar gerçek dışıdır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TSK'dan Süleyman Şah açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN