Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yazık oldu Haşim'e

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ı Çevik Bir'e benzetti: Bu ikinci Çevik Bir vakasıdır. Başlamadan bitti. Kendi konuşmasıyla kendini bitirdi, yazık oldu

Giriş Tarihi: 28.4.2014
İçişleri Bakanı Efkan Ala, katıldığı televizyon programında Anayasa Mahkemisi Başkanı Haşim Kılıç'ı, 28 Şubat döneminde Cumhurbaşkanı adaylığıyla gündeme Orgeneral Çevik Bir'e benzetti. Anayasa Mahkemesi'nin 52. kuruluş yıldönümünde Başkan Haşim Kılıç'ın sözlerini değerlendiren Ala, "Bunlar Türkiye'ye yakışmayan şeyler" diye konuştu. Kanal 7'de yayınlanan Başkent Kulisi programına katılan Ala, 1 Mayıs kutlamaları ve Emniyet'te devam eden Paralel Yapı soruşturmalarına ilişkin şu tespitlerde bulundu:

HAŞİM KILIÇ KENDİNİ BİTİRDİ
HAŞİM KILIÇ:
Gömlek değiştirmekle itham ettiğiniz kişilerin karşısında gömleği bırakın, gömleğin içindeki kişi tamamen değişmiş. Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili bir şey varsa, bu ikinci Çevik Bir vakasıdır. (Çevik Bir'in Cumhurbaşkanlığı adaylığını hatırlatarak) Başlamadan bitti ve kendisi bitirdi. Başı sonu bir toplantı oldu. Orada bitti kendi konuşmasıyla. Burada da Haşim Kılıç kendi konuşmasıyla kendini bitirdi, yazık oldu.

ESKİ JARGONLARI UNUTALIM
1 MAYIS:
1 Mayıs'ın Taksim'de kutlanmasına izin veren AK Parti hükümetidir. Günlerdir söylenen cümleleri çok duyduk. Gelin duymadığımız bir şey yapalım şimdi devlet olarak millet olarak. Şu 1 Mayıs'ı Yenikapı'da, Kadıköy'de kutlayalım. Yenikapı'yı açtık, ulaşım da rahat burada kutlayalım. O eski jargonu, Türkiye'nin yaşadığı eski şeyleri unutalım ve yeni bir cümle kuralım. Şu işçi bayramını işçi bayramı gibi kutlayalım.

MAYISTA NETLEŞECEK
CUMHURBAŞKANI ADAYI:
Onu Sayın Cumhurbaşkanımız da sayın Başbakanımız da açıkladılar. Mayıs ayı içinde netleşir diye açıkladılar. Burada dikkat edilmesi gereken husus şu; gerçekten istişareler, demokratik mekanizmalar, tartışmalar, kurumlar içinde ciddi bir biçimde, gelişmiş demokrasiye yakışır biçimde işletiliyor.

CEZASIZ KALMAYACAK
PARALEL YAPI: 260 bin kişilik polis teşkilatında bizim bu meselelerden dolayı görevden alınan, tayin edilen insan sayısı son derece az. Tam tersine bir moral motivasyon geldi. Falan yere aidiyetle ilerleme, görevde yükselme yerine artık işini iyi yapan ilerleyecek. Kim kötü yaparsa da cezasını görecek."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yazık oldu Haşim'e
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN