Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Esir almak istediler yeni Türkiye kazandı'

Helal ve haram kavramlarının sınırlarını kaybetmiş bir örgütün öncülüğünde Türkiye'nin esir alınmak istendiğini belirten Erdoğan, "Ancak Yeni Türkiye ideali zaferini ilan etti" dedi

Giriş Tarihi: 1.5.2014
Başbakan Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin adeta esir alınmak istendiğini belirterek "30 Mart öncesinin demokrasi ve hukuk dışı tartışmaları sona ermiş, Yeni Türkiye ideali zaferini ilan etmiş, Türkiye kutlu yolculuğunda bütün vatandaşlarıyla yeniden güç ve motivasyon kazanmıştır" dedi. Erdoğan, her ayın sonunda gerçekleştirdiği Millete Hizmet Yolunda konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

KAZANAN MİLLİ İRADE OLDU:
Türkiye, meselelerini, sokakta değil, karanlık odalarda değil, sandıkta çözüme kavuşturdu. Ülkemize tercihlerini, rotasını, istikametini sandıkta belirledi. Her seçimde kazanan, milli irade oldu, Yeni Türkiye oldu; demokrasi oldu. Vesayeti, eski Türkiye'yi savunanlar, milli iradeyi ipotek altına almak isteyenler, her defasında hezimete uğradı. 30 Mart 2014'te gerçekleştirilen Mahalli İdareler seçimi, bu tablonun çok daha şedit, çok daha bariz biçimde ortaya çıktığı bir seçim oldu.

İSTİKBALİMİZ HEDEF ALINDI:
Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine, şahsıma, çalışma arkadaşlarıma, hatta aileme yönelik son derece ahlak dışı saldırılar yapıldı. Milli iradeyi gölgelemek, demokrasiyi devre dışı bırakmak, hukuku çiğnemek suretiyle Türkiye, kutlu istikametinden saptırılmak istendi. 30 Mart öncesi yapılan saldırılar, sadece şahsımızı, sadece ailemizi, arkadaşlarımızı, hükümetimizi hedef almakla kalmadı. Ne acıdır ki, ülke içindeki bazı ihanet şebekeleri ve ülke dışında bunlara lojistik sağlayan bazı örgütler tarafından, ülkemizin istiklali, istikbali; ülkemizin, birliği, kardeşliği hedef alındı. Her gün ortalığa saçılan ses kayıtlarıyla, montaj kasetlerle, kimi zaman görüntülerle, toplumsal değerlerimiz, dini ve manevi değerlerimiz açıkça ayaklar altına alındı.

PEYGAMBER İSTİSMARI:
Hazreti Peygamberimizin dahi, kirli bazı örgütler tarafından son derece edepsiz biçimde istismar edildiğine, saygısızca kullanılmak istendiğine şahit olduk. Hiçbir değere hürmeti olmayan; dini, manevi, toplumsal ve insani hiçbir kutsalı tanımayan, helal ve haram kavramlarının sınırlarını kaybetmiş bir örgütün öncülüğünde, ülkemiz adeta esir alınmak istendi. Önce Gezi Olayları'nın, ardından da 17 ve 25 Aralık Darbe girişimlerinin hedefi, mevcut Hükümeti zayıflatmak, yıpratmak ve ardından da iktidardan uzaklaştırmaktı.

İSTİKLAL MÜCADELESİNE SAHİP ÇIKTINIZ:
Başarıyla ilerleyen Çözüm Süreci'ni akamete uğratmak, kardeşliğimize darbe vurmak istiyorlardı. Türkiye 2023 hedeflerine doğru kararlılıkla ilerlerken, içerden ve dışardan birileri, bu kararlı yürüyüşün önünü kesmek istiyorlardı. İşte siz, bu saldırılara "Dur" dediniz. İstiklalimize, Yeniden İstiklal Mücadelemize sahip çıktınız. Sandıkta verdiğiniz kararla, Yeni Türkiye ve Büyük Türkiye hedefine sımsıkı sahip çıktınız, o hedefleri muhafaza ettiniz.

YENİ TÜRKİYE'NİN ZAFERİ:
İradesine, ülkesine, bayrağına, istiklaline, demokrasisine sahip çıkan; İstiklal Mücadelesi ruhuyla sandığa giden aziz milletimize çok çok teşekkür ediyorum. 30 Mart seçimlerini kazanan, en başta aziz milletimiz olmuştur, en başta Türkiye olmuştur. Türkiye, 77 milyon her bir ferdiyle, bu seçimden kazançlı çıkmıştır. 30 Mart öncesinin demokrasi ve hukuk dışı tartışmaları sona ermiş, Yeni Türkiye ideali zaferini ilan etmiştir.

PARALEL YAPIDAN HESAP SORULACAK:
30 Mart seçimleriyle, sizlerin bize verdiğiniz mesajı çok iyi okudu, çok iyi anladık. Şundan emin olunuz ki, istiklalimizi, birliğimizi, kardeşliğimizi ve huzurumuzu tehdit eden çetelerle, örgütlerle mücadelemiz hiç hız kesmeden devam edecektir. Uluslararası merkezlerin maşası gibi çalışıp, kendi ülkesine ihanet eden örgütlerden, hukuk ve demokrasi içinde mutlaka hesap sorulacaktır. Sizler, 30 Mart'ta sandıkta bize bu yetkiyi verdiniz, bu talimatı verdiniz. Hiç endişeniz olmasın, bizler de vazifemizi bihakkın yerine getireceğiz.

MUHALEFET DEĞİŞMELİ:
Muhalefetin de artık değişmesi, 2023 hedefleri doğrultusunda, Yeni Türkiye hedeflerine ulaşma istikametinde vazifesini yapması 77 milyonun beklentisidir. Muhalefetin, 30 Mart öncesi düştüğü hatayı görmesini, bunu sorgulamasını, kendisini yenilemesini arzuluyor ve bekliyoruz. Biz, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine, tam bir dostluk, kardeşlik, sükunet ve suhulet havasında girmek istiyoruz. İnşallah, kısa süre zarfında adayımızı açıklayacak, Türkiye'yi 77 milyonuyla kucaklayan bir atmosferde seçimleri gerçekleştireceğiz.

KÖŞK İÇİN ZOR KARAR
Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, "Cumhurbaşkanlığı seçiminde ters köşe yapabiliriz" açıklamalarının perde arkası ortaya çıkmaya başladı. Partisinde yaptığı temaslarda ezici bir çoğunluğun cumhurbaşkanı adayı olarak görmek istediği Erdoğan aday olup olmayacağına iki konu üzerinde değerlendirmeleri sonrasında karar verecek. Bunlardan ilki ve en önemlisi paralel yapı ile mücadele. Erdoğan, paralel yapı tamamen ortadan kaldırılana kadar mücadelenin tavizsiz devam etmesini istiyor. Bu yapı ile "başbakan olarak kalırsa mı yoksa cumhurbaşkanı olursa mı daha iyi mücadele edebilir. Cumhurbaşkanı olursa mücadele kesintiye uğramadan devam eder mi" sorularının yanıtını arıyor. Erdoğan, bu yanıta göre "Köşk'e adayım" ya da "değilim, başbakan olarak devam edeceğim" diyecek. Erdoğan'ın düşündüğü bir başka konu ise Köşk'e çıkması halinde parti içinde bir sıkıntı yaşanıp yaşanmayacağı. Ancak bu konuda eli daha rahat çünkü partide önemli bir sorun yaşanmayacağı düşünülüyor. AK Parti, cumhurbaşkanı adayını mayıs ayı içinde açıklamayı hedefliyordu ancak bu düşünceden büyük oranda vazgeçti. AK Parti'nin diğer partilerin göstereceği adayları da görmek için son dakikaya kadar bekleyeceği belirtildi. Bu da Haziran ayının ortaları ya da sonu anlamına geliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Esir almak istediler yeni Türkiye kazandı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN