Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti'nin verdiği önerge kabul edildi!

TBMM Genel Kurulu bugün eski bakanlar Egemen Bağış, Zafer Çağlayan, Erdoğan Bayraktar ve Muammer Güler ile ilgili soruşturma önergelerinin görüşülmesi gündemiyle toplandı.

Giriş Tarihi: 5.5.2014 20:38 Güncelleme Tarihi: 5.5.2014 20:38
17 Aralık operasyonu sonrasında bakanlıktan istifa eden Zafer Çağlayan TBMM'de fezlekeler ile ilgili görüşmeler kapsamında konuşmak üzere TBMM Genel Kurul'unda kürsüye çıktı. Ekonomi eski Bakanı Zafer Çağlayan hakkındaki iddiaları yanıtlarken, "Sanayi Başkanı, bakan, istifa ettikten sonra milletvekili döneminde, kendim de çalışma arkadaşlarım da bu ülkede çivi çakan, taş üstüne taş koyan, Türkiye'nin ihracatına katkısı olan ve olacak tüm işadamlarının emrine kendimi amade ettim, etmeye de devam edeceğim. Bu suçu 20 yıldır işlediğimi itiraf ediyor ve bu suçu kabul ediyorum" ifadelerini kullandı. Zafer Çağlayan'ın ardından kürsüye Egemen Bağış çıktı. Bağış, "Bize bu kumpası kuranlara karşı mücadelemizi milletimizle sürdüreceğiz.
Gerçekler er ya da geç ortaya çıkacak" dedi.

Erdoğan Bayraktar konuşmama kararı aldı. Muammer Güler, "Benim veremeyeceğim hiçbir hesap yoktur" diye konuştu.

Eski bakanların konuşmasının ardından Meclis Soruşturma Komisyonu kurulup kurulmamasıyla ilgili gizli oylama başladı. İl sırasına göre adı okunan milletvekilleri, Genel Kurul'da, Bakanlar Kurulu ile Komisyon sıralarının arkasına konulan kabinlere girerek
oylarını kullandı.

SORUŞTURMA KOMİSYONU KURULACAK!

AK Parti'nin verdiği dört eski bakan için soruşturma önergesi kabul edildi. Dört bakan için soruşturma komisyonu kurulmasına karar verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'nin verdiği önerge kabul edildi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN