Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Feyzioğlu: Bal gibi buz gibi casusluk

30 Mart öncesi bazı grupların kaset siyaseti yaptığının altını çizen TBB Başkanı Feyzioğlu, “Devlet sırrı mahiyetindeki bir konuşmanın kaydedilmesi ve açıklanması bal gibi buz gibi casusluk faaliyetidir. Bilmediğimiz farklı dinlemeler acaba kimlere servis edilmiştir” dedi.

Giriş Tarihi: 7.5.2014 10:04 Güncelleme Tarihi: 7.5.2014 10:06

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Erzurum Barosu'nda basın toplantısı düzenledi. Feyzioğlu, çocuk cinayetlerine verilebilebilecek cezalar ve yasadışı dinlemeler hakkında konuştu.

Bakan'a haksızlık edildi

Gazetecilerin, çocuk tacizleri ve cinayetlerine yönelik idam tartışmalarıyla ilgili sorularını Feyzioğlu şöyle yanıtladı:"Biz idama karşıyız. Ama o evlatlarımızın öldürülmesi çok trajiktir. Daha korkunç bir suç yok. İdam furyaları başlar. Avrupa değerler sistemi imzaladığımız uluslararası anlaşmalar idamı kaldırmıştır. Cezalar ağırlaştırılmalıdır, ağırlaştırılabilir ama idam çözüm olmamaktadır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, haksız yere suçlanıyor. Çocuklara çığlık atmayı öğretin, cinsel istismara karşı bilimsel yöntemdir çünkü çocuklara istismar etmek için yaklaşanlar, 'Sesini çıkarırsan öldürürüm' derler. Bakanın söylediği bilimsel bir şey. Çok ağır ve haksız bir eleştiri, Bakan birileri tarafından linç edilmek isteniyor."

Dinleme iddialarına değinen Feyzioğlu, şöyle devam etti: "Hele son kaset Dışişleri Bakanlığı'nın üst düzey bir konuşmanın açıklanması. Devlet sırrı mahiyetindeki bir konuşmanın kaydedilmesi ve açıklanması bal gibi buz gibi casusluk faaliyetidir.

BAŞKA NELERİ DİNLEDİLER?

Bu kadar gizli bir konuşmayı dinleyenlerin acaba ellerindeki daha önce kaydedilmiş konuşmalar sebebiyle kaç askerimiz şehit olmuştur? Suriye'nin düşürdüğü söylenen savaş uçağımızın düşürülmesinin arkasında böyle bir casusluk faaliyet var mıdır? Aselsan'da mühendislerin şüpheli ölümleri, gizli Ar-Ge içinde çalışan mühendislerdi, arkasında böyle bir casusluk faaliyeti var mıdır? Çünkü Dışişleri Bakanlığı'nın en gizli konuşmalarını dinlemişler. Bu seçimleri etkileyebileceği düşünülen bir konuşma olduğu için yayınlanmıştır, seçimleri etkileyeceği düşünülmeyen konuşmalar acaba kimlere servis edilmiştir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Feyzioğlu: Bal gibi buz gibi casusluk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN