Ana gündem Köşk özel gündem paralel yapı

Giriş Tarihi: 8.5.2014

AK Parti, Cumhurbaşkanlığı adayının belirlenmesi için istişarelerin yapılacağı kritik Afyon kampına yarın giriyor. 3 günlük kampta 17 Aralık süreci ve paralel yapı özel gündem olacak

AK Parti'nin 3 gün sürecek 22. İstişare ve Değerlendirme toplantısı yarın başlıyor. Afyon Güral Termal Otel'de gerçekleştirilecek kampa, milletvekillerinin yanı sıra AK Parti'nin kurucu üyeleri, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyeleri, Merkez Disiplin Kurulu üyeleri, gençlik ve kadın kolları başkanları katılacak. Kampa giriş 14.00'ten itibaren başlayacak. Başbakan Tayyip Erdoğan'ın ise gece geç saatlerde kampa gelmesi bekleniyor. Kampın ikinci günü yoğun gündemli olacak ve basına açık bölümde Başbakan Erdoğan bir konuşma yapacak. Basına kapalı devam edecek kampta Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, 30 Mart yerel seçimleri ile Cumhurbaşkanlığı seçimi ve 2015 genel seçimlerine ilişkin bir sunum yapacak. Kampın özel gündemi ise paralel yapı olacak. Önce İçişleri Bakanı Efkan Ala 17 Aralık sürecine ilişkin geniş kapsamlı sunum yapacak. Ala, çözüm sürecinde gelinen noktaya ilişkin de bilgi verecek. Ala'nın ardından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, paralel yapı ile mücadelede hukuki mücadeleyi ve Fethullah Gülen'in iade talebine ilişkin süreci anlatacak.

VEKİLLER GÖRÜŞ BİLDİRECEK
Kampta, en son sunumu ise Ekonomi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş yapacak. Sunumların ardından isteyenler söz alacak istediği konuda görüş bildirebilecek. Aynı günün akşamı vekillerle gruplar halinde bir araya gelecek Erdoğan, hem Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin görüşlerini alacak hem de şikâyetlerini dinleyecek. Kamp ertesi gün öğleden sonra yine Erdoğan'ın konuşmasıyla sona erecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ana gündem Köşk özel gündem paralel yapı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN