Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan-Gül birbirinin mütemmim cüzü

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Başbakan Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Gül'ü "Birbirinin rakibi değil, mütemmim cüzü" olarak tanımladı. İfade, "Bütünü tamamlayan parça" anlamını taşıyor

Giriş Tarihi: 9.5.2014
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, "Cumhurbaşkanı adayımız 3 Temmuz'a yakın bir tarihte açıklanır" dedi. Çelik, dün AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Şunları söyledi:

SEVİNDİRİK OLDULAR:
(Freedoom House'un yayınladığı basın özgürlüğü raporuna ilişkin) Bizim muhalif medya zevkten dört köşe oldu, 'oh be en kötü bizmişiz. Daltonlar var ya, en kötü benim. Vay be biz ne kadar kötüymüşüz, bizim için düğün bayram vesilesidir' diyenler var. Sevindirik olanlar var. Türkiye'de yaklaşık bine yakın köşe yazarı var. Bu kadar köşe yazarlarının 5'te 4'ü AK Parti'ye muhalifidir. Bir ülkenin başbakanına katil diyeceksiniz, hırsızlıkla itham edeceksiniz. Akla hayale gelmez hakaretlerle ailesini karşı karşıya bırakacaksınız, ondan sonra 'Ben özgür değilim. Bir şey söylemiyorum.' Daha ne diyecektin de geri kaldın?

PİSAGOR'UMUZ SAYIN BAHÇELİ'YMİŞ :
(Bahçeli'nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin üçgen hesabına) Meğerse Pisagor'umuz Sayın Bahçeli'ymiş. Üçgen çizmeyi de biliyormuş. Cumhurbaşkanlığında, çatı matı işlerini bitirmiş. MHP ve CHP'nin birleşmesinden de çatı matı çıkmaz; olsa olsa tencereye kapak olur. Halk niçin sadece Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı adaylığını ve cumhurbaşkanlığını konuşuyor. Sayın Erdoğan, eğer olmazsa Sayın Abdullah Gül ile cumhurbaşkanlığına devam edebilirler, deniliyor, iki kişi konuşuluyor. Üçüncü kişi var mı? Yok. Niye yok? Çünkü, muhalefet yok. Bugün de MHP'nin üst yönetimi ile CHP'nin üst yönetimini ittifakı, hayırlı olsun. Ama onlara oy veren herkesin iradesi onların cebinde değil. Halkımız ferasetiyle gereğini yapacak."

BAŞBAKAN OLARAK SEÇİME GİRECEK:
(Başbakan eğer aday olursa başbakanlıktan istifa etmeli" tartışmasına) Genel seçime giderken Başbakan, Başbakanlıktan istifa ediyor mu? Yok. Böyle bir maskaralık olamaz. Sayın Başbakan, aday olursa AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan olarak bu seçime girecektir. Kimse boşuna başka şeylere heveslenmesin.

MÜTEMMİM CÜZ:
Muhalefet, Cumhurbaşkanımız ile Başbakanımızın, birbirine muhalif olmak, birbirine rakip olmak, birbirine ters düşme ihtimalini seviyor. Ama ona da sevinmesinler. Sayın Başbakan ve Sayın Abdullah Gül, birbirine rakibi değil onlar birbirinin mütemmim cüzüdür. Ne anlama geldiğini bilmiyorsa Bahçeli, sözlüğe bakabilir. Abdullah Gül, Recep Tayyip Erdoğan, birbirine alternatif değildir.

3 TEMMUZ'A YAKIN AÇIKLARIZ :
(Cumhurbaşkanlığı adaylığı) Belki mayıs sonunda adayımız kesinleşir. Haziran ayında diğer siyasi partiler neler yapıyorlar, bunları göreceğiz. 3 Temmuz'a yakın açıklanır.

DANIŞTAY'IN KARARINA UYACAĞIZ:
(Taksim kararı) Türkiye bir hukuk devletiyse hukuk neyi gerektiriyorsa onu yaparız. Danıştay'ın kararı bizi hoşnut, memnun etmeyebilir ama biz buna uyarız" sözleriyle değerlendirdi.

CEMAAT GAZETESİNE ELEŞTİRİ:
(Zafer Çağlayan'ın saatiyle ilgili tartışmalar hakkında) Aydınlık ve Zaman paslaşıyorlar. Zafer Çağlayan'ın tekzip açıklamasını gördünüz mü? İnsaf, adalet ve hakkaniyet ve doğru habercilik tarafları dinlemeyi gerektirir. Bu konuda da ayrıca Sayın Zafer Çağlayan kürsüde 'bütün belgeleri Meclis Araştırma Komisyonu kurulduğunda önünüze sereceğim' dedi. Sayın Zafer Çağlayan bununla ilgili avukatı aracılığıyla tekzip yayınladı.

'YAĞMAYA DUR TALİMATI VERDİ'
Çelik , Başbakan Erdoğan'ın geçen yıl dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile sahilleri dolaştığını ve sahillerin yağmalanmasını göstererek, görüntü kirliliğine yol açan yapıların kaldırılması talimatı verdiğini söyledi. Kendilerinden önce yapılan tahribatları düzeltmeye çalıştıklarını ifade eden Çelik, "Şimdi 'çevre, yeşil gibi masum bir konudan yola çıkarak acaba taraftar bulabilir miyiz' çabasındalar. Gezi'de bu denendi ve bunun modası geçti" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan-Gül birbirinin mütemmim cüzü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN