Hükümeti bedelli için teşvik edecek rakamlar

Giriş Tarihi: 9.5.2014 21:02
Seçim sonuçlarına dönük araştırmalarında gösterdiği başarı ile dikkat çeken ORC'nin bedelli askerlik konulu araştırmasının sonuçları yayınlandı.

Konu ile ilgili görüştüğümüz ORC Araştırma Şirketinin Başkanı M.Murat Pösteki bey "Araştırmalar gösteriyor ki; yeni bir bedelli askerlik yasası için herkes hemfikir. Büyük bir çoğunluk bu yasanın çıkmasından yana. Zaten Meclis'te bütün partiler bu konuya destekçi. 2011'deki bedelli askerlik yasasında yaş ve ücretin yüksek olması beklentileri karşılamadı. Bunu zaten Başbakanımız da onayladı. Şu an bakaya/kaçak konumunda olan yaklaşık 700 bin kişi var. Bu rakam bu zamana kadar oluşan en büyük yığılma. Yani bir rekor. Buradaki rakama tecilli olup bedelli bekleyenler zaten dahil değil. Tecillileri ve bakaya durumunda olanların ailelerini de hesaba katınca korkunç bir rakam ortaya çıkıyor. Artık bu sosyal yaranın bir an önce iyileşmesi ve gerekli adımların atılması şart oldu" dedi.

ORC araştırma şirketi tarafından yapılan anket gündemin değişmeyen başlıklarından olan bedelli askerlik tartışmasının kamuyo tarafından nasıl algılandığını gözler önüne serdi.

Seçim sonuçlarına dönük araştırmalarında gösterdiği başarı ile dikkat çeken ORC'nin bedelli askerlik konulu araştırmasının sonuçları yayınlandı. Bedelli askerliğin TSK'nin işleyişine etkisi ve toplum tarafından ne kadar onaylandığını sorgulayan araştırma çarpıcı sonuçlara ulaştı. Araştırmaya göre kamuoyunun büyük çoğunluğu yeni bedelli askerlik yasasına onay verirken yasanın TSK'yı olumsuz yönde etkilemeyeceğini yönünde görüş bildirdi.

İşte ORC'nin ilgili anketinin sonuçları:BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hükümeti bedelli için teşvik edecek rakamlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN