Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karakolun duvarını yıkıp PKK bayrağı astılar!

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde BDP'liler, 3 köyün ortasında yeni bir karakol yapıldığını öne sürerek, inşaatı süren yapının duvarlarını yıktı.

Giriş Tarihi: 11.5.2014 19:39 Güncelleme Tarihi: 11.5.2014 19:40
Silvan ilçesinin Boyunlu, Bayrambaşı ile Ormandışı köyleri arasında kalan bölgede Silvan Barajı Babakaya Tüneli'nin güvenliğini sağlamak için yapımına başlanan güvenlik kulesi inşaatını protesto etmek için dün bölgeye giden BDP'lilere Diyarbakır ve çevre ilçelerdeki BDP'lilerden destek geldi.
Çadır kurup eylem yapan grup, ikinci günlerinde de eylemlerini sürdürdü. Gruptaki bazı kişiler, terör örgütü PKK bayrakları ile Abdullah Öcalan'ın posterlerini astı. Sabaha kadar yaktıkları ateşler etrafında bekleyen eylemciler, sabah saatlerinde karakola gelen yola barikat kurdu.

Silvan Belediyesi Eş Başkanı Melikşah Teke, BDP Yenişehir Belediye Eş Başkanı Ülkü Baytaş, BDP Diyarbakır ve ilçe örgütlerinin de destek verdiği eylemde bir açıklama yapan BDP İlçe Başkanı Kerem Canpolat, "Buraya gelişimizin amacı karakolların yapılmasıdır. Biz kesinlikle bunu kabul etmeyeceğiz. Burada güvenlik kuleleri yapılmaktadır. Ülkemizde yaklaşık 1,5 yıldır bir barış süreci devam etmektedir. Devlet diyor ki, hassasiyetlerimiz vardır. Bizim de hassasiyetlerimiz vardır. Biz de halkımızın sorumlularıyız, halkta bu tür çalışmalardan rahatsızlık duyuyor. Karakol yapılmasına izin vermeyeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karakolun duvarını yıkıp PKK bayrağı astılar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN