Said Nursi'nin hayali gerçek oluyor

Giriş Tarihi: 11.5.2014 15:11

Bediüzzaman Said Nursi'nin has talebelerinden Said Özdemir, Ankara'da kurulacak külliyenin ayrıntılarını paylaştı. Komplekste cami, imam hatip lisesi, konferans salonu, arşiv ve müze bölümleri yer alacak.

Ankara Bentderesi'nde Bediüzzaman Said Nursi Külliyesi bölümleriyle Ankara'da yükselecek.

Üstad'ın has talebelerinden Said Özdemir, projenin ayrıntılarını Akit'le paylaştı. İnşa ettikleri ve Bediüzzaman Said Nursi'nin ismini verdikleri caminin etrafını düzenleyeceklerini belirten Özdemir, 4 bin metrekarelik alan satın aldıklarını söyledi.

Özdemir, komplekste caminin yanı sıra kız ile erkek öğrencilerin ayrı eğitim görebileceği imam hatip lisesi, konferans salonu, arşiv ve müzenin yer alacağını anlattı.


ŞAHSİ EŞYALARI ARŞİV BÖLÜMÜ'NDE OLACAK

Arşive Bediüzzaman'ın bugüne kadar neşrolmamış 4 bin civarında mektubunu ve kitaplarını aktaracaklarını dile getiren Özdemir, müze bölümünde ise Zübeyir Gündüzalp tarafından teslim edilen Üstad'ın şahsi eşyaları, giysileri, kendi sardığı gibi duran sarığı, cübbe ve tesbihlerinin sergileneceğini belirtti. Said Özdemir ayrıca, Bediüzzaman'ın hayattayken bindiği ve şu anda Isparta'da bulunan taksiyi de külliyede sergilenmek üzere getireceklerini ifade etti.

Kaynak: Yeni Akit
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Said Nursi'nin hayali gerçek oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN