Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Yeni Yassıada kuracaklardı'

Başbakan Erdoğan, Afyonkarahisar'da AK Parti kampında konuştu: 27 Mayıs'taki senaryo 17 Aralık darbe sürecinde aynen uygulandı. Pensilvanya bunun aracı oldu. “Eğer başarılı olabilselerdi, ben ve çalışma arkadaşlarım şu anda Yassıada benzeri mahkemelerde yargılanıyor olacaktık. Bütün senaryo buna göre yazılmıştı.”

Başbakan Tayyip Erdoğan, partisinin Afyonkarahisar'daki istişare toplantısında çarpıcı mesajlar verdi. "17 Aralık tarihimizin son darbe girişimidir" diyen Erdoğan "Bu operasyonlar başarıya ulaşsaydı başta şahsım olmak üzere gazeteciler, işadamları, Yassıada benzeri mahkemelerde yargılanıyor olacaktık" dedi. "17 ve 25 Aralık darbe girişimlerinde bu Pensilvanya'daki zat ve örgütü darbeye uzaktan methiyeler düzmek yerine bizzat darbenin aracı oldular, bizzat maşası oldular" mesajı veren Erdoğan, Köşk seçimleriyle ilgili de çarpıcı mesaj verdi. Erdoğan "Mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler. 13 yılın sonunda bir kez daha Afyonkarahisar'da hatim duası yapmıyor, Bismillah ile yeniden başlıyoruz" dedi. Erdoğan'ın mesajları şöyle:

MENDERES GİBİ YARGILANACAKTIK :
17 ve 25 Aralık tarihlerinde yapılan operasyonlar Türkiye'ye bugünden çok farklı istikamet çizmeyi amaçlıyordu. Bu operasyonlar başarıya ulaşsaydı başta şahsım olmak üzere partimizin mensupları, gazeteciler, işadamları, Yassıada benzeri mahkemelerde yargılanıyor olacaktık. Bütün planlar buna yönelik yapılmıştı, senaryo buna yönelik yazılmıştı.

"DÖNEMİN BAŞBAKANI" İDDİANAMESİ : Şahsımın "dönemin Başbakanı" olarak anıldığı iddianameler dahi hazırlanmıştı. Bunlar elimize geçti. Seçilmiş hükümet bir yargı darbesiyle görevden uzaklaştırılacak, CHP'nin MHP'nin ve AK Parti'ye sızmış tuzlukların katılımıyla yeni bir koalisyon hükümeti kurulacaktı, bunlar hazırlandı. MHP'nin, Merhum Alparslan Türkeş'in kemiklerini sızlatacak şekilde hainlere vagon olması böyle bir beklentinin neticesiydi. Aramızdaki tuzlukların en zor zamanda çekip gitmeleri böyle bir ikbal beklentisinin sonucuydu. 27 Mayıs'ta darbecilerin gözlerini ne kadar kan bürüdüğünü, tahmin edemeyen aziz millet bu defa aynı hataya düşmedi. Partisine sımsıkı sahip çıktı.

CHP DARBE MİMARLIĞI ÜSTLENDİ : Bu darbeci zihniyet o kadar tembel ve uyuşuk ki, darbe yaparken bile yenilik yapmaya girişmez. 27 Mayıs darbesinin planlarıyla 12 Eylül"ün 28 Şubat'ın darbe planları, 17 Aralık ve 25 Aralık operasyonuyla aynıdır. Darbeyi sadece askerler yapmaz. Silahlı güçlerin rolü asgari düzeyde kalmıştır. Bazı medya kuruluşları, sermaye çevreleri, yargı içindeki bir kısım yapılar bugüne kadar her müdahalede ve girişiminde bunlar başrolü oynamıştır. Sokağa dökülen, tahrik edilen, hatta eline silah verilen gençler hemen her müdahalede piyon olarak kullanılmıştır. CHP her darbe girişiminde perde arkasında darbe mimarlığı görevini üstlenmiştir, hepsinde istisnasız vardır.

DARBENİN MAŞASI: İşte 17 ve 25 Aralık darbe girişimlerinde bu Pensilvanya'daki zat ve örgütü darbeye uzaktan methiyeler düzmek yerine bizzat darbenin aracı oldular, bizzat maşası oldular. Hani son zamanlarda yine duyduk, dinledik "teknik nakavt" diyorlar ya "hakim de avukat da kiralayacaksın" diyor. İşte o kiraladığı adeta haşhaşla uyuşturulur gibi uyuşturulan elemanlarıyla tarihin en ahlak dışı en edep dışı darbe girişiminde bu örgüt taşeron oldu.

YİNE ÖLÜ İSTİSMARI: 27 Mayıs'ta arzuladıkları gibi darbe için zemin hazırlamışlardı ama tutmadı. Yalanlarına kılıf uydurmak için 5 hürriyet şehidi ürettiler. Bir tanesi gösteride seken kurşunla ölmüştü, bir tanesi tanktan tanka atlarken paletlerin arasında ölmüştü, bir diğeri 27 Mayıs'a hazırlanırken elindeki silahın patlaması sonucu ölmüştü. Bunları şimdi de yapıyorlar biliyorsunuz. Gezi olaylarında yaşananları hatırlıyorsunuz değil mi? Zamansız göçüp giden gençlerin nasıl istismar edildiklerini hatırlıyorsunuz. Bu ülkede öyle medya kuruluşları, öyle yazarlar, öyle sermaye sahipleri, siyasetçiler var ki onlar için en iyi genç, ölü gençtir. Onlar, gençlerin dirisini değil, ölüsünü severler.

BAHÇELİ'NİN 3'GEN HESABINA: CHP, MHP, BDP onların yanında irili ufaklı birkaç parti gittiler Pensilvanya ile işbirliği yaptılar. 8 seçimde millet bunlara aritmetik dersi verdi ama almadılar. Şimdi cebirden ümidi kestiler. Kendilerine geometriye vermişler. Üçgenler çiziyorlar, iç açılarını, dış açılarını topluyorlar cetvel, pergel, gönye sanki Cumhurbaşkanlığı seçimine değil de LYS imtihanına hazırlanıyorlar. Zaten geometriden anlasalar paralelle iş tutmazlardı. Paralelle iş tutanın yolu milletle, devletle, iktidarla hele hele Çankaya'yla hiç kesişmez.

'ADAY EN GEÇ AY SONUNDA'

CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞI:
En geç bu ay sonunda veya haziranın ilk yarısında bu işi bitirip adayımızı açıklayacağız. Kim aday olursa olsun, gidenler veya kalanlar ne kadar değişirse değişsin AK Parti çizgisi, ilkeleri ve prensipleri asla değişmez. Adayımız kim olursa olsun çözüm süreci asla sekteye uğramayacak, kanı durdurmak, gözyaşını dindirmek için verdiğimiz mücadele asla yavaşlamayacak.

'PARALEL YARGI'
"
Yargı içinde 27 Mayıs'ın ruhunu ve misyonunu taşıyan zihniyet merhum Menderes'e yaptığını bize de yapmak, siyasetin alanını daraltmak, partimizi ve bizi itibarsız hale getirmek istedi.

FREEDOM HOUSE'A TEPKİ
"Biz bu algı operasyonlarına boyun eğmeyiz? Türkiye, dünyada en fazla ulusal gazete ve televizyonun yayın yaptığı ülkelerden birisidir. Siz kendi ülkenize bakın. Üstelik bu gazete ve televizyonların çok büyük bir bölümü her gün manşetlerinden, ekranlarında özgürce başbakanlarını bakanlarını eleştirebilen hatta hakaret edebilen kuruluşlardır. İsim vermeyeceğim, bazı dernekler bizi öyle ülkelerle aynı kategoriye koyuyorlar ki, hadi bakalım o ülkenin cumhurbaşkanına, başbakanına, kralına, diktatörüne manşetten
hakaret etsinler de görelim. Kimse kusura bakmasın, burası muz cumhuriyeti değil.

İŞARETİ VATANDAŞA VERDİ
Başbakan Erdoğan, hastane ziyareti sonrası bir süre vatandaşlarla sohbet etti. Bir vatandaş "Bir sonraki sefere Cumhurbaşkanı olarak gelin" deyince Erdoğan "tamam" karşılığını verdi.

KURULUŞTAN 13 YIL SONRA AFYON'DA...
AK Parti'nin 14 Nisan 2001 tarihinde kuruluş temellerinin atıldığı Afyonkarahisar, yine çok önemli bir süreçte AK Parti'ye ev sahipliği yapıyor. Bu kez AK Parti, Cumhurbaşkanı adayını belirlemek için kampa girdi. Burada yapılacak istişarelerin ardından AK Parti'nin Köşk adayı netleşecek. Başbakan Erdoğan "AK Parti'nin tarihinde Afyonkarahisar çok ayrı bir yerde duruyor. AK Parti'nin kuruluş hazırlıklarını burada gerçekleştirdik. 2001 yılında tüzüğümüzü, parti programımızı burada hazırladık. 13 yıl sonra Afyonkarahisar'da buluşmamız asla tesadüf değildir, bilinçli bir tercihtir" dedi.

NOTLAR...
NG Güral Termal Otel'de gerçekleştirilen kampta "Başbakanlık" adında özel bir güvenli internet hattı kuruldu. Vekillerden bu internet hattını kullanmaları istendi. Ayrıca bağlantılar kayıt altında uyarısı yapıldı.
Otelin çevresine yasadışı dinlemelere karşı jammerler yerleştirildi. Otelin girişlerine hassasiyeti artırılmış X-Ray cihazları yerleştirildi. Kimyasal tehlikelere karşı hava ölçümleri yapıldı.
Kameralı izleme aracı ile otele yapılan tüm giriş çıkışlar kayıt altına alındı.
Milletvekillerine Osmanlı padişahları tarafından da tercih edilen ve 40 farklı baharat kullanılarak yapılan Demirhindi Şerbeti ve Afyon lokumu ikram edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yeni Yassıada kuracaklardı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN