Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ak süte karışan pis suyu ayrıştıracağız'

Paralel yapıyı "Ak süte karışmış pis su" olarak nitelendiren Erdoğan: O su gibi, bakınca görünmüyorlar. Bunları moleküllerine kadar ayıracağız. Cadı avıysa, evet yapacağız

Başbakan Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Afyon kampının kapanışında yaptığı konuşmada paralel yapıya ilişkin sert ifadeler kullandı. Erdoğan şu mesajları verdi:
* PARALELLE MÜCADELE GÖREV: 30 Mart'ta milletimiz bize paralel yapı ile mücadele talimatı verdi. Bu konuda, bizler hep birlikte görevlendirildik.
* SÜTE KARIŞAN KİRLİ SU: Öyle bir yapı ki, sütün içine karışmış pis şeye benziyor. O ak sütün içine sızmışlar 35 yıldır her türlü hileyi kullanarak gizlenmişler? Dışarıdan baktığınızda nasıl sütün içindeki pis su anlaşılamazsa gözle görülemezse bu yapı da maalesef bakmakla görülemiyor. Yalanla, takiyeyle, kendisine özellikle sinsice gizlemek suretiyle olduğundan farklı görünerek hücrelere sirayet etmiş.
* ZARAR VEREMEZLER: Bu yapının ayakta kalması, Türkiye'ye yeni zararlar vermesi artık mümkün değildir. Bu yapının ana damarları, beslendiği ana kaynaklar zaten ciddi şekilde köreltildi, yıpratıldı. Samimi ihlaslı vatandaşlarımız bu yapıyla aralarına mesafe koymaya başladılar.
* CADI AVIYSA CADI AVI: Paralel yapıyla mücadelenin bir cadı avına dönüşmesini ikide bir konuşuyorlar? Arkadaşlar eğer bu ülkeye ihanet edenlerin bir görevden alınıp bir başka göreve atanması cadı avıysa, evet biz bu cadı avını yapacağız bunu da bilin. Bu konuda nerede, kim neler yapıyorsa bunları bize bildireceksiniz.
* MOLEKÜLLERİNE AYIRACAĞIZ: Hukukun ve demokrasinin dışına çıkmadık, çıkmayacağız. İnançlı kesimlerin, dernek vakıf, insanı yardım kuruluşlarının, asla yıpratılmasına izin vermeyeceğiz. Bir cerrah hassasiyetiyle bu sütün içine karışmış bu pis suyu gerekirse kaynatarak, gerekirse moleküllerine kadar sterilize edeceğiz.
* ŞEREFİNİZE TAARRUZ EDİLDİ, SUSMAYIN: Bana, aileme, arkadaşlarıma, davalarıma saldırıldığında susanlar olabilir ama onlara diyorum ki, vatanınıza, bayrağınıza saldırıldı yani şerefinize taarruz edildi. En azından bunun için susmayın diyorum.
* SUSANI TARİH AFFETMEYECEK: Susanı tarih affetmeyecek. Sessiz tepkisiz kalanı inanın tarih affetmeyecek. Unutmayın, haksızlık karşısında susan, dilsiz şeytandır. Bunu şahsım için değil, neferi olmaktan gurur duyduğum davam için unutmayacağım, davam için bunu affetmeyeceğim.

'KADINA KALKAN EL, İNSANLIĞA KALKAR'
Kampın son gününde Anneler Günü kutlaması yapıldı. Etkinlikte yaptığı konuşmada "Kadına el kaldıranın insanlığa el kaldırmıştır. Çocuğa el kaldıran, şiddet uygulayan, bir insan dahi olamayacak derecede alçalmıştır" diyen Erdoğan "Son hazırlığını yaptığımız yasa tasarısı, bu konuyla ilgili cezaları ciddi manada artıran bir yasa tasarısı olacaktır. Böyle bir kapıdan gir, öbür kapıdan çık yok... Çok ciddi ağır cezalar getiren yasal düzenlemeyi pazartesi (bugün) gönderiyoruz" ifadelerini kullandı. Başbakan Erdoğan, şehit annesi Eşe Eğerci'ye (71) tablo hediye etti. Eğerci'nin, oğlu onbaşı Mustafa Eğerci'nin 16 yıl önce şehit düşmesinin ardından verilen tazminat ve bağlanan maaşı biriktirerek okul yapımına bağışladığı öğrenildi. Tayyip- Emine Erdoğan çifti kimsesiz 100 çocuğu da kabul etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ak süte karışan pis suyu ayrıştıracağız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN