Feyzioğlu’nun olaylı müvekkilleri

Giriş Tarihi: 13.5.2014 17:18 Güncelleme Tarihi: 13.5.2014 17:19

Münevver Karabulut’u başı testere ile keserek vahşice öldüren Cem Garipoğlu’nun babası Nida Garipoğlu’nun avukatlığını yapan Metin Feyzioğlu’nun, banka hortumcularının avukatlığını yaptığı da ortaya çıktı.

Feyzioğlu'nun, Mehmet Emin Karamehmet'in, Pamukbank'ta yönetim kurulu başkanı iken 460 milyon TL'yi zimmetine geçirdiği gerekçesiyle yargılandığı ve mahkum olduğu davada avukatlığını yaptığı bildirildi.

Danıştay'ın 146. kuruluş yıldönümü töreninde; yolsuzluk iddialarının derinliğine araştırılması gerektiğini söyleyen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun, banka hortumcularının avukatlığını yaptığı ortaya çıktı.

Metin Feyzioğlu'nun, Mehmet Emin Karamehmet'in, Pamukbank'ta yönetim kurulu başkanı iken 460 milyon TL'yi zimmetine geçirdiği gerekçesiyle yargılandığı ve mahkum olduğu davada avukatlığını yaptığı bildirildi.

Pamukbank Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Karamehmet ve Pamukbank Yönetim Kurulu Üyesi Osman Berkmen, "Bankalar Kanunu'na aykırılık" ve "zimmet" suçunu işlediği gerekçesiyle İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandı. Davada; Halk Bankası Erzincan Şubesi müdahil olarak yer aldı. Karamehmet ve Berkmen'in avukatlığını Metin Feyzioğlu üstlendi.

KARAMEHMET, 7 YIL 1 AY 16 GÜN HAPİSLE CEZALANDIRILDI

Mahkeme heyeti, suç tarihinde Pamukbank'ta yönetim kurulu başkanı olarak görev yapan sanık Mehmet Emin Karamehmet'in, yönetim ve denetiminde bulunan bankaya ait toplam 460 milyon 563 bin 693 Türk lirasını kendisine ve şirketlerine menfaat temin ederek zimmetine geçirdiğini belirterek, sanığın "adiyen zimmet"suçunu işlediği anlaşıldığından 7 yıl 1 ay 16 gün hapisle cezalandırılmasına karar verdi.

BERKMEN'E 5 YIL 10 AY HAPİS

Heyet, banka yönetim kurulu üyesi olan sanık Osman Berkmen'in de "zimmet" suçundan 5 yıl 10 ay hapisle cezalandırılmasına karar verdi.
Metin Feyzioğlu'nun, Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan bir emekli büyükelçinin zimmet davasında da, bizzat sanık avukatlığı yapıyor.

Kaynak: Yeni AKİT
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Feyzioğlu’nun olaylı müvekkilleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN