Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köşk için son istişare Avrupa'daki Türkler'le

Giriş Tarihi: 13.5.2014

Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanlığı adaylığı için son istişareyi gurbetçilerle yapacak. Erdoğan ilk olarak 24 Mayıs'ta Köln'e giderek Türk vatandaşlarıyla bir araya gelip son kararını verecek

AK Parti'nin Afyonkarahisar kampında adeta veda konuşması yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, tüm istişarelerde partisinin açık ara Köşk adayı olduğu öğrenildi. Erdoğan kararından önce son istişareyi gurbetçilerle yapacak. 24 Mayıs'ta Almanya'nın Köln şehrine gidecek olan Erdoğan burada gurbetçilerin de nabzını tutacak. Erdoğan Köşk adaylığını kesinleştirdiken sonra da seçim gezileri çerçevesinde yine gurbetçilerle bir araya gelecek. Lanxess Arena'da gurbetçilere konuşacak Erdoğan, Türkiye'nin geleceği ve hedeflerine ilişkin önemli mesajlar verecek.

ÖNE ÇIKAN DÖRT ÜLKE
Erdoğan'ın aday olması halinde izlenecek yol haritası da belirlenmeye başlandı. Bu çerçevede yurt içindeki seçim kampanyasının nasıl izleneceğinin yanında sayıları 2.6 milyonu bulan gurbetçilerin oyları için de çalışmalar yapılacak. Çalışmalar en fazla Türk nüfusunun bulunduğu 7 ülkede yoğunlaşırken, Erdoğan'ın bu ülkelerden bazılarına gideceği belirtildi. Bu ülkeler içinde de 1.9 milyon ile Avrupa'da en fazla Türk'ün yaşadığı Almanya, 500 bin Türk'ün yaşadığı Fransa, 360 bin Türk'ün yaşadığı Hollanda ve 150 bin gurbetçimizin yaşadığı Avusturya öne çıkıyor. Bu ülkelere gitmesi planlanan Erdoğan'ın genel bir Avrupa turuna çıkması durumunda 100 bin gurbetçinin yaşadığı İsviçre'yi de ziyaret edeceği ifade edildi. Erdoğan'ın Almanya'daki gurbetçilerle de birden fazla bir araya gelebileceği belirtildi.

ABD İLE TELEKONFERANS
Erdoğan'ın ABD'deki 850 bin, ve Suudi Arabistan'daki 150 bin gurbetçiye ise, bu ülkelerde düzenlenecek kampanya programları sırasında telekonferans sistemi ile bağlanarak mesajlarını iletebileceği belirtiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köşk için son istişare Avrupa'daki Türkler'le
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN