Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Feyzioğlu son derece kibardı

Başbakan Erdoğan'ın Danıştay törenindeki sert tepkisini eleştiren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu "Feyzioğlu'nun konuşmasında edebi aşan tek cümle yoktu. Çok kibardı" dedi

Giriş Tarihi: 14.5.2014
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Danıştay'ın 146'ncı yıldönümünde yaptığı konuşmayla Başbakan Tayyip Erdoğan'ın tepkisini çeken Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'na sahip çıktı. Kılıçdaroğlu CHP grubunda şunları söyledi:
EGOSU ŞİŞKİN: Danıştay'ın 146. kuruluş yıldönümü. Ön sıralarda devlet ricali vardı, gittim tokalaştım. Bir kişiye de elimi uzattım, öne eğildi ama ayağa kalkmadı. O onun saygısını gösterir. Genelkurmay Başkanı içeri girmiş, esas duruşa geçmiş, elini uzatıyor, başını eğiyor. Egosu bu kadar şişkin birisi topluma nasıl saygı duyacak.
HOŞGÖRÜLÜ OLACAKSIN: Konuşmanın sonlarına doğru baktım birisi yerinde duramıyor oynuyor sürekli. Ayağa kalktı kürsüde konuşan hatipe 'edepsizlik yapma' diye bir söz söyledi. Edebali'nin öğüdünü söylemiştik, hoşgörülü olacaksın, katlanacaksın diyordu. Tarihi de bilmiyor. Hayatımda gördüğüm dünyanın en cahil adamı.
EDEBİ AŞAN TEK BİR CÜMLE YOK: Konuşmada edebi aşan bir tek cümle yok. Son derece kibardı. Bizi de eleştirdi, saygıyla dinledik. Hukukun üstünlüğü yok diyorlar açıkça, müdahale ediyorsun diyorlar.
FEYZİOĞLU'NUN SEÇİLMESİ DAHA DEMOKRATİK: Atamayla gelenlerin vesayetini kabul etmiyoruz diyor. Feyzioğlu'nun Barolar Birliği Başkanlığı'na seçilmesi, milletvekillerinin seçilmesinden daha demokratiktir. Bu diktatör bozuntusu seçiyor. Yasayı değiştirelim diyoruz yanaşmıyor. Kenan Evren'in arkadaşı da ondan. Diktatör diyordum ama kusura bakma, sen diktatör değil diktatör bozuntususun.

LOĞOĞLU'NA DANIŞTAY PROTESTOSU
Metin Feyzioğlu'nu eleştiren Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu grup toplantısında protesto şoku yaşadı. Loğoğlu'na, iki partili 'Loğoğlu dışarı' dedi. Loğoğlu, "sözlerinin arkasında olup olmadığının" sorulması üzerine "Sözlerim kayıtlı. ekleyecek de çıkaracak da bir şeyim yok" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Feyzioğlu son derece kibardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN