Örgütten yargılanacaklar

Gazeteci Tutkun Akbaş'ın telefonlarını dinleten birçok emniyet personeli ve gazeteci hakkında örgüt kurmaktan soruşturma başlatıldı.

Giriş Tarihi: 17.5.2014 17:21 Güncelleme Tarihi: 17.5.2014 22:33
Medyagundem Genel Yayın Yönetmeni Tutkun Akbaş'ın, telefonlarının dinlendiğinin ortaya çıkmasının ardından yaptığı şikayeti üzerine yapılan incelemenin ardından örgüt soruşturması başlatıldı.


3 EMNİYET MÜDÜRÜ, 5 GAZETECİ

Son.tv'nin haberine göre, gazeteci Tutkun Akbaş'ın telefonlarının usulsüz dinlendiğinin ortaya çıkmasının ardından yaptığı şikayeti üzerine, aralarında Emniyet Müdürleri Nazmi Ardıç, Ahmet Kalender, Metin Titiz ile Taraf ve Today's Zaman Yazarı Emrullah Uslu, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, Today's Zaman Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş, Today's Zaman Yazarı Abdulkerim Balcı ve Today's Zaman Yazarı Celil Sağır hakkında 'Suç işlemek amacı ile örgüt kurma', 'bu amaçla kurulan örgüte üye olma', 'görevi kötüye kullanma', 'özel hayatın gizliliğini ihlal etmek' suçları kapsamında soruşturma başlatıldı.


SORUŞTURMA İSTANBUL ADLİYESİ'NDE GÖRÜLECEK


İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı bünyesinde 2014/60431 numarası ile başlatılan soruşturma suç yerinin İstanbul Avrupa yakası olması sebebi ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi. İstanbul Savcılığı'da dosyayı 'Terör ve Örgütlü Suçlar' bürosuna tevdi etti. Soruşturma bu büro bünyesinde devam ediyor.

Kaynak: Son.tv
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Örgütten yargılanacaklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN