CHP Grubunda "çatı adayı" kabul görmedi

Giriş Tarihi: 21.5.2014 14:46

CHP Grubunun cumhurbaşkanı adayının masaya yatırıldığı kapalı grup toplantısında "çatı aday" önerisi destek bulmadı. Aday adayı olduğunu açıklayan Kamer Genç, "Ben aday olursam Erdoğan çıldırır. Aday siyasi olmalı. Tayyip'e haddini bildirecek birisi olmalı" dedi.

CHP Grubu, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında cumhurbaşkanı adayı için basına kapalı toplandı.

CHP'DE KÖŞK ANKETİ YAPILDI


Milletvekilleri kendilerine verilen pusulaya cumhurbaşkanı adayı olarak görmek istedikleri ismi ya da isimleri yazdı. Vekillere 3 ya da 4 isim yazabilecekleri ifade edildi. Vekiller pusulaları zarfa koyarak kupalara attı.

KILIÇDAROĞLU ZARFLARI KENDİSİ AÇACAK


Edinilen bilgiye göre CHP Genel Başkanı, toplantının başında, "Cumhurbaşkanı adayını belirleme açısından yöntem çok önemli. Biz kim olacağının yerine cumhurbaşkanı nasıl birisi olması lazım, nitelikleri önemli. Herkesi kucaklayacak bir profil çizmeliyiz" dedi. CHP Genel Başkanı, zarfları kendisinin açacağını söyledi.

Bazı vekillerin pusulaya, "Parti adayı olursa Kemal Kılıçdaroğlu, çatı adayı olursa Deniz Baykal olsun" diye yazdıkları öğrenildi. Edinilen bilgiye göre vekillerin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, İlhan Kesici, Adnan Menderes'in torunu Adnan Menderes'in ismini yazdığı ifade edildi.

Basına kapalı toplantıda 15 ya da 16 milletvekili söz alarak konuştu.

GENÇ, "ADAYIM" DEDİ, DESTEK İSTEDİ


Cumhurbaşkanı aday adayı olduğunu açıklayan Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in, "Ben aday olmalıyım. Ben çalışıyorum. Halk beni çok seviyor. 3 yıldır bunun için çalışıyorum. Her yere gidiyorum. Ben aday olursam Erdoğan çıldırır. Aday siyasi olmalı. Tayyip'e haddini bildirecek birisi olmalı" dediği öğrenildi.

Genç'in konuşması milletvekilleri tarafından alkış aldı. Genç, yerine otururken bazı vekiller gülümseyerek, "Adayımız belli oldu" dedi.

ÇATI ADAYI DESTEK BULMADI

Edinilen bilgiye göre vekillerin büyük bir bölümü çatı adayı önerisine karşı çıktı. "Kendi adayımızı çıkaralım" diyen vekiller, "MHP kendi adayını çıkarır. Biz kendi adayımızı çıkaralım. Biz kendi adayımızı çıkaralım, ikinci tura kalalım. MHP kendi adayını çıkarmaya çalışıyor, biz kendi adayımızı çıkaralım" dedi. Bazı vekiller, "Partili olsun. 2015 seçimleri için çok önemli" dedi.

Edinilen bilgiye göre İstanbul Milletvekili Binnaz Toprak, "Çatı adayı da olabilir kendi adayımız da olabilir. Düşünmek lazım" dedi.

Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat da "Sol aday olmalı" dedi.

Bazı vekiller, "Bizim adayımız olsun. İkinci turda çatı adayı olabilecek bir aday olsun" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP Grubunda "çatı adayı" kabul görmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN