Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kusuru olan cezasını görecek

Giriş Tarihi: 21.5.2014

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: Soma soruşturmasının üzerinin kapatılması mümkün değil. İhmali ve kusuru olanlar, hukukun öngördüğü ceza neyse onu görecek

Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bozdağ, maden faciası ya da herhangi bir kaza olduğunda, bununla ilgili ihmal ve kusuru olanlarla ile ilgili uygulanacak hükümlerin olduğunu belirterek, "Hükümler çok net. Ceza mevzuatına baktığımızda gerekli hükümler var. Adli tahkikat aslında kazanın olduğu ilk günde başladı" dedi. HSYK'nın bölgenin vahameti nedeniyle 28 savcı görevlendirdiğini anımsatan Bozdağ, "Adli Tıp Kurum başkanı başka yerlerden adli tıp kurumu uzmanı oraya götürme suretiyle çalışmalar yaptı. Bu çalışmalar bir yandan tespit çalışmasıdır. Öte yandan da soruşturmanın da bir parçasıdır bunlar. Tutuklamalar var, gözaltılar var, bilirkişi incelemesi var" diye konuştu. Delillerin toplandığını, hukuki hususların incelendiğini kaydeden Bozdağ, "Bunların hepsi incelendikten sonra iddianame ve yargılama olacaktır. Adli takip var yargılama sürecini hep birlikte takip edeceğiz" dedi. Bozdağ şöyle konuştu:

'HİÇ ENDİŞENİZ OLMASIN'
Kimse endişe etmesin. Bu soruşturmanın kapatılması, üzerinin örtülmesi asla söz konusu değildir. Hukuk işleyecektir. İhmali kusuru olanlar hukukun ön gördüğü ceza neyse mahkeme kararı doğrultusunda görecektir" diyerek de yüreklere su serpti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kusuru olan cezasını görecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN