Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bülent Turan'dan Akkiraz için 'devam' dilekçesi

Giriş Tarihi: 22.5.2014 21:59 Güncelleme Tarihi: 22.5.2014 21:59

AK Parti İstanbul Milletvekili Bülent Turan, CHP İstanbul Milletvekili Sabahat Akkiraz'ın devam durumunu TBMM Başkanlığı'na sordu.

Turan, Meclis Başkanlığı'na yazdığı dilekçede, "Meclis'te görmediği Akkiraz'ın, milletvekili devam çizelgesinde nasıl devamlı göründüğünün" açıklanmasını istedi.

Yazılı başvurusuyla ilgili olarak AA muhabirine açıklamada bulunan Turan, milletin vekillerini Meclis'e kendilerini temsil etmeleri için gönderdiğini belirterek,
"Milletvekillerinin en önemli sorumluluğu, omuzlarındaki en büyük görevi; TBMM Genel Kurul çalışmalarına katılmak ve katkı sağlamaktır" dedi.

"CHP İstanbul Milletvekili Akkiraz'ın, Soma faciasını adeta siyasi hesaplarına alet ederek, Meclis Başkanlığı'na istifa dilekçesini verebilecek iken, kendi partisine vermesi büyük bir istismar örneğidir. Daha ötesinde büyük bir komikliktir" diyen Turan, şunları kaydetti:

"Akkiraz'ın milletvekilliğinden istifasını TBMM Başkanlığı'na değil de kendi partisinin genel merkezine vereceğini söylemesinden dolayı, başta kendi arkadaşları olmak üzere büyük tehpki aldı. Bu tepkilerinden bazlarında; Adana Milletvekili Ümit Özgümüş, İstanbul Milletvekili Binnaz Toprak gibi CHP'li milletvekillerinin 'Sen üç yılda buraya üç kez gelmedin, nasıl oluyor da istifadan bahsedebilirsin. Zaten katkın yok ki' gibi sosyal medyada paylaşımları oldu. Ben de bunun üzerine TBMM Başkanlığı'nın, üç ayda bir tüm milletvekillerinin devam çizelgesine inceleyip, gerçekten Sayın Akkiraz'ın Meclis'e gelip gelmediğine baktım. Akkiraz'ın Meclis devamının tam olduğunu gördüm. Üç yılda sadece iki kez gelmediği görülüyor. Oysa ortada bir gerçek var; ben kendisini hiç görmüyorum, benim görmediğimi bırakın, kendi partilileri gelmediğinden şikayet ediyor. Ama Meclis'in bize gönderdiği devam çizelgesinde Akkiraz'n devamsızlığı yok gözüküyor. Burada büyük bir çelişki var. Bu çelişki izaha muhtaç. Bunun için Meclis Başkanlığı'na dilekçeyle başvurarak bu izahı talep ettim. Bunun açıklamasının ne olduğunu ben Meclis Başkanlığı'ndan bekliyorum. "
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bülent Turan'dan Akkiraz için 'devam' dilekçesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN