Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kayboldu' denilen Başkan: Yarım günde 250 tabut yaptık

Giriş Tarihi: 24.5.2014
Maden faciasının ardından bazı çevrelerin "Soma Belediye Başkanı nerede" diyerek eleştirdiği AK Partili Hasan Ergene, "Olayın anından itibaren uyumadan görevimin başındayım. Yarım günde 250 tabut hazırladık. Allah hiçbir belediye başkanına bu acıyı yaşatmasın" dedi. Soma'da 3 dönem üst üste seçim kazanan Ergene, SABAH'a konuştu:
"Kaza günü Manisa Büyükşehir Meclis toplantımız vardı. Kaza haberini alınca yoldan döndüm. 'Soma Belediye Başkanı kayıp' diyenlere hiç kulak asmadık. Sabahlara kadar olay yerindeydik.
Defnedilecek insanlar için mezar yerleri ve şehitlik hazırladık. Birçok bölge ve şehirden vatandaşımız yaşıyor Soma'da. Onların cenazelerini götürmeleri için otobüs ve cenaze aracı temin ettik. Akhisar'daki fabrikadan bir TIR dolusu ahşap getirdik. Sanayi sitesindeki bütün marangozları çağırdık ve yarım günde 250 tabut yapıp dağıtımını sağladık. Allah bu acıyı kimseye yaşatmasın.
Acımasızca madende yüzlerce Suriyelinin çalıştığı iftirası atıldı. Kazadan önce de sonra da Soma'da bir tek Suriye'li görmedim. Madende yüzlerce Suriyeli'nin üzerine beton döküldü demek nasıl bir iftiradır? Ne maden ocağında, ne Soma'da ne de beldelerimizde tek bir Suriyeli var. Şehit rakamlarıyla ilgili bazı spekülasyonlar yapıldı. Bize yakınımdan haber alamıyorum ya da şehit listeleri içinde yakınımın adını göremedim diyen çıkmadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kayboldu' denilen Başkan: Yarım günde 250 tabut yaptık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN