Başbakan'dan taziye telefonu

Giriş Tarihi: 25.5.2014 12:42 Güncelleme Tarihi: 25.5.2014 16:39
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Okmeydanı'ndaki olaylar sırasında başından silahla vurularak hayatını kaybeden Uğur Kurt'un babası Kemal Kurt'u telefonla arayarak taziyelerini iletti.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Uğur Kurt'a rahmet, aileye de sabır dileyen Erdoğan, acılı babaya olayın takipçisi olacaklarını söyledi.

Başbakan Erdoğan, Uğur Kurt'un hayatını kaybetmesine yol açan hadisenin aydınlatılması için balistik incelemeler başta olmak üzere gereken her şeyin titizlikle yapılacağını belirtti.

Kemal Kurt da Başbakan Erdoğan'a teşekkür ederek, aile olarak olayın aydınlatılmasını beklediklerini dile getirdi.


AYHAN YILMAZ'IN AİLESİNİ DE ARADI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Okmeydanı'ndaki olaylar sırasında hayatını kaybeden Ayhan Yılmaz'ın ailesini telefonla arayarak taziye dileğinde bulundu. Erdoğan, olaylar sırasında yaralanan polis memurlarından Veli Akyüz ve Talha İşlek'i de telefonla aradı.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan, 22 Mayıs'ta Okmeydanı'ndaki cemevinde bulunduğu sırada başına bir kurşun isabet etmesi neticesinde hayatını kaybeden Uğur Kurt'un babası Kemal Kurt'un ardından, "eylemcilerin bombalı saldırısı" neticesinde vefat eden Ayhan Yılmaz'ın ailesiyle de bir telefon görüşmesi yaptı.

Başbakan Erdoğan, merhum Yılmaz'ın ağabeyi Ali Yılmaz ile görüşerek, merhumun annesi Havva Yılmaz başta olmak üzere tüm aileye sabır ve metanet dileğinde bulundu.

Ayrıca Erdoğan, olaylar sırasında polis aracına atılan molotofkokteyli nedeniyle yanarak hastaneye kaldırılan Akyüz ile bacağına kurşun isabet eden İşlek'ten ise tedavi süreçleriyle ilgili bilgi alarak şifa diledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'dan taziye telefonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN