Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demirtaş'tan kaçırılan çocuklar için ilk adım!

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, çocuklarının terör örgütünce kaçırıldığını iddia ederek Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde oturma eylemi yapan ailelerle görüştü.

Giriş Tarihi: 28.5.2014 15:23
Belediye binasında basına kapalı gerçekleşen görüşmede Demirtaş'ın çocuklarının dağa götürüldüğünü savunan ailelere, 18 yaşından küçük çocukların dağda kalmamaları için KCK yetkilileri ve Kandil ile görüşeceklerini ifade ettiği belirtildi.

Çocuklarına kavuşabilmek için oturma eylemini sürdüren aileler adına açıklama yapan, Fırat Aydın Eren'in annesi Mahfuze Eren, eyleme katılan anneler olarak BDP Genel Başkanı Demirtaş ile görüştüklerini ifade ederek, görüşmede Demirtaş'ın aileler için üzüldüğünü dile getirdiğini söyledi.

"Selahattin Demirtaş 18 yaş altındaki çocukların dağda kalmamaları için KCK ve Kandil yetkilileriyle görüşerek, ailelerin taleplerini dile getireceklerini söyledi" diyen Eren, Demirtaş'ın 18 yaşın altındaki çocukların dağda kalmalarından yana olmadıklarını vurguladığını kaydetti.

Eren, Demirtaş'ın barışın biran önce gelmesini istediklerini, savaştan yana olmadıklarını vurguladığını anlatarak, şöyle konuştu:

"Aileler olarak çocuklarımızın geri gelmesinden yana umutluyuz. İnşallah devlet de yardımcı olur. BDP yetkilileri de Kandil ile görüşür. Barış için bir adım atılır. Dileriz bu eylemimiz de barışın sağlanması için bir adım olur. Demirtaş, çocuklarımızın durumuyla ilgili bilgilerinin olmadığını ancak bilgi aldıktan sonra bize durumu ileteceklerini söyledi. Demirtaş'a çocuklarımızla ilgili tüm bilgileri verdik."

Eren, eylemlerinin sona erdirilmesi konusunda Demirtaş'ın bir talepte bulunmadığına işaret ederek, Demirtaş'ın annelerin ardından babalarla görüşmesinin devam ettiğini aktardı.

Oğlunun 40 gündür dağda olduğunu her savaş uçağının sesini duyduğunda eli yüreğinde beklediğini ifade eden Eren, "Her gün, 'Acaba oğluma bir şey olacak mı?' diye bekliyorum. İnanıyorum ki o uçağı kullanan pilotun, askerin de annesinin eli yüreğindedir. İnşallah barış gelir, hiç bir anne ağlamaz. Bizim amacımız temennimiz budur. Bir an önce savaş bitsin barış gelsin" diye konuştu.

Eren, Demirtaş'ın oturma eylemine katılan babalarla görüşmesinin sürdüğünü sözlerine ekledi.

Demirtaş'ın ailelerle yaptığı görüşmeye Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Fırat Anlı'nın da katıldığı öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirtaş'tan kaçırılan çocuklar için ilk adım!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN