Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Mutlu'dan Taksim uyarısı

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Gezi olayları yıldönümünde yapılan çağrılarla ilgili olarak, "Olumsuzluk arzusu içerisinde olabilecek dar bir çevrelerin yapabilecekleri yanlış uygulamalar olursa onlara müsaade etmeyeceğiz. Sayıca küçük olan gruplar, farklı emellerine ulaşmak için tevessül edebiliyorlar, bununla ilgili tedbirleri alacağız" dedi

Giriş Tarihi: 28.5.2014 15:18
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Beşiktaş Belediyesi'ni ziyareti sonrası, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Vali Mutlu, Gezi Parkı olaylarının yıldönümünde Taksim'de toplanma çağrısı yapıldığının hatırlatılması üzerine, "Geçtiğimiz yıl Haziran'da yaşanan süreçleri biliyoruz. O süreçten bize çok güzel hatıralar kalmadı. Şehrimiz adına, ülkemiz adına, insanımızı adına üzüntü duyduğumuz şeyleri birlikte yaşadık. Biz geriye dönüp baktığımıza bu üzüntülerin tekrarlarını arzu etmiyoruz. Ülkemiz ve insanımız için bütün dileğimizi güzelliklerdir. Onun için Haziran ayı itibariyle ifade ettiğiniz platformun bu konuda yapmaya arzu ettiği girişimleri iyilere mesaj olabilecek yöntemleri barındırmasını ümit ediyorum. Hiçbir zaman bu ülkenin huzuru ile, bu şehrin güvenliği ile geçmiş dönemde yaşandığı gibi sıkıntıya sebebiyet verilmemesi gerekir. Bu noktada hepimizin üzerine düşen görevdir" dedi.

Taksim Dayanışma Platformu ve sivil toplum kuruluşlarının çağrılarını yakından takip ettiğini söyleyen Mutlu, "Elbette ki yapılmış olan açıklamaları takip ediyorum. Bu tür olumsuzluk arzusu içerisinde olabilecek dar bir çevrelerin yapabilecekleri yanlış uygulamalar olursa onlara müsaade etmeyeceğiz. Her zaman ifade ediyorum. Sayıca küçük olan gruplar, farklı emellerine ulaşmak için tevessül edebiliyorlar, bununla ilgili tedbirleri alacağız" şeklinde konuştu.

Vali Mutlu, Gezi Parkı ve Taksim'in hiçbir zaman vatandaşlara kapatılmadığının altını çizerek, "Biz gezi parkını ve taksimi hiçbir zaman kapatmıyoruz. Şayet bir sıkıntı olay yaşanırsa o bölgede güvenliği temin etmek için birkaç saatlik süreçler oluyor. Tedbirler alınabiliyor. Arzu ediyoruz ki ifade ettiğimiz tarihte tam gün Taksim gezi parkı halkımız tarafından ulaşılabilir olsun. Bu bölgede güvenliği sıkıntıya düşürecek durumlarla ilgili tedbirler alırız. Gönlümüz taksimin de Gezi Parkının da şu an olduğu gibi halkımız tarafından yoğun şekilde kullanılması" ifadelerini kullandı.

Hüseyin Avni Mutlu, Okmeydanı'ndaki olayla ilgili soruşturmanın ise devam ettiğini belirterek, "Adli soruşturma devam ediyor. Dolayısıyla açıklamalarımızı da çok net. Adli incelemeler sürecek. Bittiği zaman açıklama yapacağız. Fail veya failler kimse öncelikle hayatını kaybeden iki yurttaşımızın ailelerin gönlünün müsterih olsun. Adaletin gereği yerine getirilecektir" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Mutlu'dan Taksim uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN