Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Film çeken Pensilvanya yerime artist bulamamış'

Giriş Tarihi: 29.5.2014

Erdoğan, Pensilvanya'nın cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi kendisi ve ailesiyle ilgili bir film hazırladığını söyledi. Erdoğan, "Bugüne kadar tutmadı. 10 Ağustos'ta da tutmayacak" dedi

Seçimin iptal edilmesinin ardından 1 Haziran'da yeniden sandık başına gitmeye hazırlanan Ağrı'da konuşan Başbakan Tayyip Erdoğan, Pensilvanya'nın bir film hazırlığında olduğunu söyledi. Erdoğan şu mesajları verdi:
10 AĞUSTOS FİLMİ DE TUTMAZ: Pensilvanya benimle ilgili güzel bir film hazırlıyormuş, aileme ilgili güzel bir film hazırlıyormuş. Bu film ile ilgili bana ve çocuğuma benzer bir artist bulamamışlar. Hollywood'a gitmelerine gerek yok, kendi içlerinden bu artistleri çıkarırlar. Ama bu tuzakların hiçbiri tutmayacak. Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesine yetiştireceklermiş. 17 Aralık, 25 Aralık dediler, 30 Mart dediler tutmadı. Şimdi de 10 Ağustos diyorlar. 10 Ağustos'ta da Allah'ın izniyle tutmayacak.
ÇÖZÜMÜ SABOTE EDEMEDİLER: Pensilvanya'ya kaçmış olan zat, çözüm sürecini engellemek için uğraştı. CHP ve MHP, Pensilvanya ile işbirliği yaptı. Bazı yazar müsvetteleri gitti terör örgütüne 'Terörü yeniden başlatın' diye akıl verdi ama siz bu tuzağa düşmediniz. Biz 30 Mart'tan sonra tekrar uykuya yatan partilerden olmadık. 30 Mart'a kadar çalıştık, 30 Mart'tan buyana da çalışıyoruz. Ağrı bu hizmet seferberliğinden geri kalmasın. AK Parti'nin belediyeyi kazandığı her ilde sadece belediye başkanı değil, AK Parti de orada çalışır. Biz, belediye başkanımız yalnız kalmasın diye örneğin buraya yakın Büyükşehir Erzurum, Ağrı'nın kardeş belediyesi olacak. AK Parti'nin yerel yönetim birikimi burayı idare edecek.
AĞRI DAĞI'NIN ŞANINA YAKIŞIR ŞEKİLDE: İnanıyorum ki pazar günü sizler Ağrı Dağı'nın şanına yakışır şekilde, AK Parti ile yürüyeceksiniz. Mesele ilke meselesidir. Mesele bu ülkede halkına, vatandaşına hizmet meselesidir. ona mı oy vereceğiz yoksa ideolojilere mi oy vereceğiz? Ağrı'da sadece sandıklar bir kez tam olarak sayıldı. İkinci sayımda sandıklar sayılmadan hile ve şaibe ortaya çıktı. Seçimler, İl Seçimler Kurulu tarafından iptal edildi. Burada maalesef BDP adeta meydanı terörize etti.
DEMOKRASİYE İHTİYAÇLARI YOK: Her şeyden önce bu zihniyetin demokrasiye inancı yok, sandığa, düşünce özgürlüğüne inancı saygısı yok. Bunlar bugüne kadar ancak tehditlerle oy alma yoluna gittiler.
PARTİ ADI DEĞİŞMESİ İLE OLMAZ: Daha yeni Doğubayazıt'ta 6 kardeşimizi kaçırdılar. Burası Bitlis vekilimize ait bir işletme. Arkadan tehdit yağdırdılar. Bu tehditlerle bir yere gidilmez. İkide bir partinin adını değiştirirsin ama bir işe yaramaz. Allah aşkına Doğubayazıt'ta bizim yaptığımızdan başka hizmet yapılmış mı?
BAKİ HEDEF HİZMET: 'Ağrı'ya 15 bin polis gönderildi' diyorlar. Allah aşkına nerede bu polisler, hepsi yalan. Ağrı'da 2 bin gencin askere götürüldüğünü söylüyorlar. Hem komik hem yalan. Doğubayazıt'a bakın, pislikten geçilmiyor. Ama hala BDP'yi seçiyor. Tehditle.
EVLERE KİTLİYORLAR: Hanım kardeşlerimi evlere kitliyorlar, sandığa gitmesinler diye. Çünkü AK Parti'ye oy verecekler. Ama ben hanım kardeşlerimizden sıçrama bekliyorum, bu engelleri aşacaklarına inanıyorum.
BDP, O ÇOCUKLARI GETİR: Son dönemde 134 yavru dağa kaçırıldı. Kimlerin kaçırdığınızı biliyorsunuz. BDP'ye, HDP'ye seslendim, 'Bu çocukları siz alıp geleceksiniz' dedim. Onlar bu adresleri, kim olduklarını çok iyi biliyor. Getirmemeleri halinde biz de B planımız, C Planımızı devreye sokacağız. Burada 6 vatandaşımızı kaçırdılar. Zaman zaman gidip alıp geliyorlar, nasıl alıyorlar? İşbirliği içindesiniz. Onları dalıp geleceksiniz.
DİYARBAKIR ANNELERİ İÇİN NEDEN SUSUYORSUNUZ?: Diyarbakır'da oturan annelerin o kaçırılan yavruları için CHP, MHP, BDP bu candaş medyanın sesi çıkıyor mu? Ama Galatasaray Lisesi'nin önünde oturanlar için çıkıyordu. Tezgah başka. Kandan şiddetten beslenenler bu süreci bozmak isteyecek ama inanıyorum ki siz buna izin vermeyeceksiniz.

'Aday, haziranda'


Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin "Bu millet kendi başkanını, inandığı insanı, kendisini kucaklayacak insanı gayet iyi biliyor" diyen Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: "İnşallah haziran ayı içinde adayımızı açıklayacağız. İstişarelerimiz devam ediyor. Dün Meclis Başkanı'nı ziyaret ettik, kendisiyle dertleştik, konuştuk. STK'ları ziyaret edeceğiz. Bu arada kamuoyu araştırmalarımızı yapıyoruz ve halkımızın isteği istikamette kararımızı vereceğiz."

Emrullah İşler: AK Parti'den tek aday çıkar

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler muhalefetin "çatı aday" arayışıyla ilgili olarak, "Ben bu adayın tutmayacağı kanaatindeyim. Çatının bir defa sağlam olabilmesi için temellerin, duvarların, tabanın sağlam olması lazım. Böyle bir şeyin olmadığını biz çok net görüyoruz" dedi. A Haber'de soruları yanıtlayan İşler, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e adaylık teklif ettiği iddialarıyla ilgili ise "AK Parti'nin adayının karşısına başka bir AK Partili'yi çıkarmak istiyorlar. Doğrusu bu da çaresizliğin ve acizliğin bir göstergesi. AK Parti'nin adayı elbetteki tek olacak" değerlendirmesinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Film çeken Pensilvanya yerime artist bulamamış'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN