Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Hoş geldin uzun adam'

Başbakan Erdoğan, Soma'daki faciada şehit olan Kınıklı madencilerin aileleriyle buluşarak sorunlarını dinledi. Kınık'ta coşkuyla karşılanan Erdoğan, vatandaşlar arasında bulunan madencilerle de sohbet etti

Başbakan Tayyip Erdoğan, İzmir'in Kınık ilçesinde, Soma'daki maden kazasında şehit olan madencilerin aileleri ile bir araya geldi. Bu sürpriz ziyaret Kınıklılar tarafından coşkuyla karşılandı. İzmir'in Seferihisar ilçesinde gerçekleştirilen Efes-2014 Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı'nı izleyen Erdoğan, daha sonra helikopterle Kınık Belediyespor Tesisleri'ndeki futbol sahasına geldi. Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, İzmir Valisi Mustafa Toprak, AK Parti Milletvekili Binali Yıldırım, İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya ve öteki ilgililer tarafından karşılandı. Makam aracına binen Erdoğan, öğretmenevine gelişte vatandaşlar tarafından alkışlarla karşılandı. Erdoğan öğretmenevinde Kınıklı şehit madencilerin aileleri ile yemekte buluştu. Basına kapalı toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar da katıldı. Bir kez daha başsağlığı dileğinde bulunduğu ailelerin sorunlarını dinleyen Erdoğan'ın toplantısı yaklaşık 2 saat sürdü. Görüşmenin ardından Kınık Belediye Başkanlığı'na yürüyen Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'a vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundu. Vatandaşlar Erdoğan'la el sıkışabilmek için birbiriyle yarıştı. Erdoğan, balkonlardan kendisine seslenen vatandaşlara da uzun süre el salladı. "Bir kez olsun mübarek elini sıkayım" diyen bir vatandaşa elini uzatan Erdoğan, yaşlı bir kadını da yanına aldı. Başbakan Erdoğan, kendisine yoğun ilgi gösteren gençler ve çocuklarla fotoğraf çektirdi.

TAŞERONLUK SONA ERECEK

Vatandaşlar arasındaki maden işçilerinin de sorunlarını dinleyen Erdoğan, taşeronluğun sona ereceğini ifade etti. Bu sırada Başbakanlık görevlileri kalabalıkta bulunan çocuklara oyuncak dağıttı.

Başbakan Erdoğan, öğretmenevinde yemekte buluştuğu 60 şehit madenci ailesinin sorunlarını dinledi.
Belediye Başkanı Sadık Doğruer ve AK Parti'li kadınların karşıladığı Erdoğan çiftine yoğun sevgi gösterisinde bulunuldu. Bazı vatandaşların belediyenin penceresinden Erdoğan'a çiçek attığı gözlendi. Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan da vatandaşları belediyenin birinci katının penceresinden selamladı.

'HOŞ GELDİN UZUN ADAM'
Başbakan Erdoğan, Kınık Belediye Başkanlığı'na gelişinde kadınlar tarafından "Hoş geldin uzun adam" diye karşılandı. Erdoğan da kendisine sevgi gösterisinde bulunan kadınları selamladı.


'PARALELİ BİTİRİN BAŞ BAKAN IM'
Başbakan Erdoğan, Kınık Belediyesi'ne giderken, Ferhat Özkan isimli bir vatandaş, "Başbakanım bitirin bu paralelleri" diye seslendi. Erdoğan da "Bunun için bana bir söz vermelisin" diye karşılık verdi. Vatandaşın cebindeki sigarayı çıkan Erdoğan, bırakmasını istedi. Erdoğan, o anda sigarayı bıraktığını söyleyen Özkan'a, Paralel Yapı ile hep birlikte mücadele edeceklerini söyledi.

PARTİLER KOMİSYON İÇİN İSİM BİLDİRDİ
Manisa 'nın Soma ilçesinde 301 madencinin şehit olduğu facia ile ilgili TBMM'de kurulan Araştırma Komisyonu ile ilgili hazırlıklar sürüyor. Komisyonda, AK Parti'den 10, CHP'den 4, MHP'den 2 ve HDP'den bir milletvekili görev yapacak. AK Parti ile MHP ve HDP'nin komisyon için isim bildirdiği, ancak CHP'nin henüz bildirimde bulunmadığı belirtildi. AA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Hoş geldin uzun adam'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN