Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"KGB’nin ilk hedefi Pentagon, FBI ve CIA idi"

Giriş Tarihi: 3.6.2014 16:07 Güncelleme Tarihi: 3.6.2014 16:42
A Haber'de Nihan Günay'ın sunduğu Medya Dünyası'na konuk olan Sabah Gazetesi yazarı Ferhat Ünlü KGB'nin Gizli El Kitabı'ndaki ilginç detayları ilk kez paylaştı.

"KGB zamanında öncelikli hedef Amerika'ydı. Sovyetler Amerika'nın açık toplum yapısından yararlanarak çeşitli operasyonlar yapıyordu. Bir çok önemli devlet kurumu KGB'nin hedefiydi. Buradaki görevlilerine KGB'nin devşireceği elemanların nasıl tespit edileceğini söylüyor KGB'nin Gizli El Kitabı. Bu belge Amerikalılar tarafından sonradan KGB'de bulunmuştur."

"KGB'nin ana hedefleri Başkanlık kabinesi, ulusal güvenlik konseyi, Newyork'taki temsilciler, ABD delegasyonu, Dışişleri Bakanlığı Pasaport Dairesi, ABD Savunma Bakanlığı, CIA, FBI, önemli tekeller ve bankalar, ABD'de önde gelen partiler ve etkin politik kurumlar, sendikalar, gazeteler, meslek örgütleri, ABD'deki yabancı ülkelere ait diplomatik ve ticari temsilciliklere sızmak ve takip etmektir. ABD'nin 3.dünya ülkelerindeki hedeflerine ve varlığına yönelik operasyonlar da mevcut bu belgede. Mesela Türkiye'de görev yapan ABD'lileri devşirmek için çok çeşitli yöntemler kullanmışlardır. Bu yöntemlerle öncelikle zaaflar tespit edilmiştir. Mesela ABD'liler için homoseksüellik şantaj malzemesi olarak kullanılmıştır."

İSTİHBARAT SERVİSLERİ 'PARALEL YAPI'YA DOKUNMUYOR

"İlginç olan şu ki dünyada hiçbir istihbarat örgütü 'paralel yapı'ya dokunmuyor, zira paralel devlet etrafında ciddi bir bilgi arşivi oluştu ve bilgiler ABD öncelikli olarak başka istihbarat servislerine veriliyor. Dış güçler 'paralel yapı'nın devlette örgütlenme zaafı olduğunu bildikleri için yapıyı kullanıyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"KGB’nin ilk hedefi Pentagon, FBI ve CIA idi"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN