Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Nazım'ın mezarı Gezi Parkı'na getirilmeli"

Giriş Tarihi: 4.6.2014
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, partisinin Balyoz raporunda, "Pensilvanya'yla ilgili en ufak eleştiri olmadığı" yönündeki eleştirilerine "Raporu okumamış" karşılığını verdi. Kılıçdaroğlu, CHP grup toplantısında şunları söyledi:

O BİR VATANSEVER: Nazım Hikmet, 51 yıl önce bugün hayatını kaybetti. Şiir yazdığı için, özgürlükleri ve demokrasiyi savunduğu için bedel ödedi. O bir Kuvay-ı Milliyeci, o bir vatanseverdi. Nazım Hikmet bizim Shakespeare'mizdir. Vasiyeti var, 'Beni bir çınar ağacının altına gömün' diyor. Nazım Hikmet Anadolu'da yerini almalıdır. Bana sorarsanız Gezi Parkı'nda olmalıdır.

TARİHİN DEĞİŞTİĞİ TARİH: Gezi'nin birinci yıldönümü nedeniyle yine yasaklar geldi. Tanklar, toplar. Özgürlüklerden neden korkuyoruz. Korkmamamız gerekiyor. Gezi Türkiye'de tarihin değiştiği bir tarihtir.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI'NA:
(Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in Soma ile ilgili konuşmasını okuyarak) İktidar kader dedi. Diyanet ne diyecek diye bekledim. Ve nihayet konuştu. Çok güzel bir konuşmaydı. Bunları söylemek için bu kadar beklemeye gerek yoktu.

BALYOZ YANITI:
Başbakan, bugün kalkmış, 'CHP'liler Balyoz dolayısıyla basın toplantısı yapmış. Hiç Pensilvanya geçmiyor' diyor. Raporu okumamış.

'BAŞÖRTÜLÜ BACIMA DAYAK '
Grup toplantısında, Rize'de HES protestosu sırasında dayak atıldığını belirttiği Havva Bir'in fotoğrafını gösteren CHP lideri Kılıçdaroğlu şöyle konuştu: Anadolu kadını, annemiz, bacımız, büyüğümüz. Suyuna sahip çıkmak istiyor. Coplarla dövülüyor. 'Başörtülü bacımıza saldırdılar' diyordu değil mi? Başörtülü bacımızı ne hale getirdiklerini görüyor mu?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Nazım'ın mezarı Gezi Parkı'na getirilmeli"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN