Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genelkurmay'dan sınır açıklaması

Giriş Tarihi: 9.6.2014 19:01

Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollardan geçmeye çalışan 25 kişilik bir grubun taciz ateşine anında ateşle karşılık verildiğini ve grubun Suriye yönüne kaçtığını bildirdi

Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollardan geçmeye çalışan 25 kişilik bir grubun taciz ateşine anında ateşle karşılık verildiğini ve grubun Suriye yönüne kaçtığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde günlük faaliyetlere ilişkin bilgi verildi.

Açıklamada, Türkiye-Suriye hududunda, Kara Kuvvetleri 2'nci Hudut Alay Komutanlığı (Narlıca/Hatay) Karbeyaz Hudut Karakol sorumluluk sahasında, Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollardan geçmeye çalışan 25 kişilik bir grubun tespit edildiği belirtildi.

Tespit edilen bu durum üzerine, hudut unsurları tarafından gruba "dur" ikazında bulunulduğu ifade edilen açıklamada, "İkaza uymayan şahıslar, iki farklı noktadan unsurlarımızın üzerine hedef gözetmeksizin ateş açmıştır. Açılan ateşe unsurlarımız tarafından anında ateşle karşılık verilmiş olup, söz konusu şahıslar açılan ateş üzerine, taciz ateşini kesmiş ve Suriye istikametinde kaçarak bölgeden uzaklaşmıştır" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genelkurmay'dan sınır açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN